AGD - poradnik

Jak zapobiegać osadzaniu się kamienia w pralce?

pralka w łaziencePrzyczyną osadzania się kamienia jest wysoki stopień twardości wody i brak kontroli z naszej strony. Warto więc raz na jakiś czas, użyć środka odkamieniającego. Należy wsypać go do zasobnika i nastawić pranie na min 60 stopni. Powinien to być jednak cykl „bez wsadu”, czyli z pustym bębnem. Nowoczesne pralki wyposażone są grzałki ceramiczne, które minimalizują osadzanie się kamienia, wówczas stosowanie środków odkamieniających, okazuje się zbędne. Pralka z grzałką ceramiczną to niewątpliwie kosztowna inwestycja (ok 1700 zł), mimo to opłacalna. Tego typu grzałka oszczędza energię i rzadziej niż tradycyjna ulega awariom. Jej gładka powierzchnia nie przyjmuje kamienia, który jest główną przyczyną psucia się urządzenia.

Jaka szczoteczka do zębów najlepsza?

szczoteczka do zębówNie ma takich wyników specjalistycznych badań, które jednoznacznie potwierdzałyby wyższą skuteczność szczoteczek elektrycznych w pielęgnacji i utrzymywaniu higieny w jamie ustnej. Specjaliści twierdzą, że takie same efekty można uzyskać za pomocą poprawnie używanej szczoteczki manualnej. Pomimo tego – szczoteczki elektryczne mają ogromną rzeszę swoich zwolenników. Są bowiem wygodniejsze w stosowaniu, gdyż praktycznie nie wymagają od użytkownika wykonywania żadnych ruchów, mających na celu umycie zębów. Złośliwi mawiają, że w takim razie jest to rozwiązanie dla leniwych. Zwolennicy jednak odpierają zarzuty, twierdząc iż rozwiązanie pasuje bardziej dla osób praktycznych, ceniących swój prywatny czas i wygodę.

Jak używać szczoteczki elektrycznej?

szczoteczka do zębówUżytkowanie szczoteczki elektrycznej sprowadza się do tego samego celu, co użytkowanie szczoteczki tradycyjnej. Celem tym jest utrzymanie higieny w jamie ustnej. Jednak każdorazowe użycie urządzenia elektrycznego jest łatwiejsze i nie wymaga żadnego wysiłku. Szczoteczki elektrycznej nie trzeba bowiem dociskać do czyszczonej powierzchni zębów, ani wykonywać nią żadnych ruchów. Trzeba jednak pamiętać o jej ładowaniu po użyciu, jeżeli jest urządzeniem akumulatorowym. Wówczas szczotkę odkłada się na bazę zasilaną prądem i jej akumulatory zostają naładowane. Bez ładowania można używać szczoteczek sieciowych oraz szczoteczek na baterie. Jeżeli nie wyjeżdżamy często w podróże – szczoteczki sieciowe są dość dobrym rozwiązaniem. Nie poleca się natomiast szczoteczek na baterie, ponieważ ich zasilanie wymaga bardzo częstej wymiany na nowe.

Zobacz także