Armatura - poradnik

Jak zamontować baterię umywalkową?

zdjęcie 1Montaż baterii umywalkowej nie dla wszystkich jest łatwą czynnością. Jednak nie taki wilk straszny jak go malują. Podpowiadamy jak zamontować baterię umywalkową w kilku krokach:

  • Na początku należy wkręcić w gniazda w korpusie baterii wkręty mocujące oraz przyłącza elastyczne.
  • Tak przygotowaną baterię wsunąć elementami przyłączeniowymi do otworu montażowego w umywalce.
  • Od spodu na wystające z baterii wkręty należy nałożyć podkładkę gumowa i metalową, następnie przykręcić baterię przy pomocy nakrętki tulejkowej w ten sposób, aby wyeliminować ewentualne przecieki wody.
  • Kolejnym krokiem jest podłączenie przyłączy elastycznych do instalacji wodociągowej.
  • Po podłączeniu baterii należy sprawdzić szczelność połączeń.

 

Jaki panel prysznicowy wybrać?

panel prysznicowyWybór panelu prysznicowego nie jest wcale łatwy, gdyż na rynku mamy bogatą ich ofertę. Różnią się ceną, materiałem z którego są zrobione, dodatkowymi funkcjami, kształtem. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest jakość i materiał, z którego panel prysznicowy został wykonany, gdyż te właśnie cechy powodują, że jego używanie jest bezpieczne i komfortowe. Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to dysze do hydromasażu. Warto, aby głowice były regulowane oraz miały możliwość zmiany mocy strumienia wody dzięki czemu będziemy mogli wymasować konkretne partie ciała. Należy zwrócić również uwagę na wariant montażu naszego panelu, gdyż istnieją: narożne, ścienne oraz wolnostojące.

Jak zamontować baterię wannową?

  • bateria wannowaPierwszą czynnością jest wkręcenie przyłączy mimośrodowych do końcówek instalacji wodociągowej z gwintem wewnętrznym G ½ po ówczesnym uszczelnieniu połączeń gwintowych taśmą teflonową lub włóknem konopnym. Przyłącza mimośrodowe należy wkręcić w taki sposób, aby wystawały one ze ściany pod kątem prostym i były ustawione poziomo. Szerokość rozstawu mimośrodów zależy od rozstawu nakrętek przyłączeniowych baterii.
  • Następnie na mimośrody nakręcamy rozety i przymocowujemy baterię przy pomocy nakrętek przyłączeniowych G ¾ , uszczelniając połączenie uszczelkami płaskimi z filtrem siatkowym.
  • Po zakończeniu montażu należy upewnić się szczelność wszelkich połączeń.

Zobacz także