Ceramika - poradnik

Jak zainstalować brodzik?

brodzikJeśli zakupiliśmy nową kabinę prysznicową
i nie stać nas na zapłacenie za jej montaż, możemy pokusić się o podjęcie się tej pracy samodzielnie. Do każdej kabiny jest dostarczana instrukcja obsługi wg której będziemy montować brodzik. Na pewno do tej pracy przydadzą nam się takie rzeczy jak: klej do płytek, ołówek, poziomica, szpachla.
Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić to przypasować brodzik do miejsca w którym ma stać oraz obrysowanie go ołówkiem,
z dokładnym zaznaczeniem miejsca w którym ma być odpływ. Następnie montujemy syfon, który łączymy z kanalizacją i brodzikiem. Bardzo ważne jest aby pamiętać tutaj o założeniu uszczelek. Brodzik zalewamy wodą i patrzymy czy nigdzie nie przecieka. Jeśli wszystko jest w porządku montujemy brodzik na stałe. Część styropianową
w miejscu styku z płytkami smarujemy klejem. Dolną cześć brodzika, przy odpływie smarujemy silikonem.

Jak zabudować wannę?

wanna zabudowanaJest wiele sposobów na zabudowę wanny, wszystko zależy od tego jakie funkcje ma ona spełniać i jaki mamy wystrój łazienki. W zabudowie wanny możemy zrobić dodatkowe półki, czy też schować szafeczkę na przybory kąpielowe, czy inne kosmetyki. Warto wiedzieć, że właściwie każdy rodzaj wanny nadaje się do trwałej zabudowy. Przy zabudowie wanny powinniśmy pamiętać, aby zostawić dojście do syfonu w razie awarii. Do wykończenia zabudowy najprostszym i najczęstszym materiałem są płytki. Zabudowę wanny można jednak wykończyć również materiałem imitującym cegłę, kamieniem naturalnym, czy polakierowanym drewnem. Pamiętać należy jednak, że materiały te muszą być wodoodporne, a drewno odpowiednio zabezpieczone.

Jak zabudować umywalkę?

umywalka zabudowanaUmywalkę możemy, podobnie jak wannę zabudować na kilka różnych sposobów. Najprostszym i najbardziej popularnym z nich jest oczywiście kupienie szafki, w którą wpuszczamy umywalkę. Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów szafek. W jednych wpuszczamy umywalkę do środka, w innych umywalkę stawiamy na blacie. Równie popularnym sposobem jest zrobienie blatu, czy też szafek na zamówienie. Możemy wtedy zrobić stelaż z płyt kartonowo-gipsowych, w których robimy półki. Zamówienie zabudowy wychodzi na ogół nieco drożej niż kupienie gotowych szafek, ale pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku małych łazienek, gdzie musimy optymalnie wszystko zaplanować, aby się pomieściło.

Zobacz także