AGD - poradnik

Jak użytkować golarkę do ubrań?

golarka do ubrańGolarka do ubrań jest bardzo prostym urządzeniem, które skutecznie odnawia odzież oraz dekoracyjne tkaniny domowe. Użytkowanie golarki nie jest skomplikowane i sprowadza się do przesuwania powierzchni  golącej w obrębie zniszczonych fragmentów tkanin. Powierzchnia ta jest wyposażona w ostrza umieszczone pod różnym kątem, które niwelują zmechacenia i usuwają niepożądane supełki. Istotne jest czyszczenie ostrzy, ponieważ mają one tendencję do zapychania się nieczystościami. Do czyszczenia najlepiej nadają się specjalne pędzelki, które producenci załączają do swoich produktów. Jeżeli w zestawie nie ma takiego pędzelka – można użyć innego lub usunąć strzępki ręcznie. Jeśli zaniechamy czynności czyszczenia golarki – nie będzie ona pracowała wydajnie.

Co można odnowić przy pomocy golarki do tkanin?

zmechacony sweterPrzy pomocy zwykłej golarki do tkanin, tj. nie posiadającej regulacji strzyżenia – można odnowić jedynie odzież. Nadaje się ona bowiem głównie do materiałów, które nie posiadają dłuższego włosia. Usuniemy nią zatem zmechacenia z ulubionej marynarki, płaszcza, kurtki oraz swetra. Do usuwania nieestetycznych supełków z domowych tkanin dekoracyjnych – lepiej sprawdzi się golarka, która posiada regulowany poziom strzyżenia. Przy jej użyciu można odnowić domowy dywan, podniszczony chodnik, odświeżyć domowe koce, czy narzuty. Warto wiedzieć, że jeżeli w domu jest trzymany pies lub kot – zdecydowanie bardziej przydatna okaże się golarka, która dodatkowo usuwa sierść. Przy jej pomocy walka z zanieczyszczeniem tkanin jest zdecydowanie prostsza.

Jak kupić dobrą prostownicę?

zdjęcie 1Aby zakup prostownicy był udany i aby jak najmniej niszczyła ona nasze włosy – trzeba poznać kilka szczegółów dotyczących tych popularnych urządzeń. W prostownicy najważniejsze są płytki grzejne, które nagrzewają się do określonej temperatury i za pomocą których prostujemy włosy. Do włosów krótkich płytki te mogą być wąskie i krótkie. Jednak płytkami o takich rozmiarach trudno będzie nam wyprostować włosy długie. Niemniej ważny jest materiał, z jakiego wykonano owe płytki. Podczas zakupu zawsze należy to analizować. Na szczęście najbardziej niebezpieczne dla naszych włosów prostownice z płytkami metalowymi i aluminiowymi wycofano już z produkcji i takich urządzeń nie ma raczej w sklepach. Są natomiast prostownice z płytkami teflonowymi, ceramicznymi, tytanowymi, lustrzanymi, diamentowymi i turmalinowymi. Niekiedy stosuje się też dwojaki materiał do wykonania płytek prostownic. Płytki zawsze powinno się dobierać do indywidualnych potrzeb swoich włosów.

Zobacz także