Style i trendy - poradnik

Jak stworzyć łazienkę w angielskim stylu?

Jeśli chcesz stworzyć angielski pokój kąpielowy zamiast płytek na ścianie możesz położyć tapetę. Pomyśl również o stylizowanych meblach. W angielskiej łazience królują neutralne, pastelowe kolory.

tapeta w łazience

Jak zrobić saune w domu?

sauna w domuSauna w domu to na pewno dobry pomysł. Dzięki niej możemy, nie ruszając się z domu, odprężyć i zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Do wyboru mamy trzy rodzaje saun: parowo - ziołową, suchą lub mokrą, także każdy z nas może dopasować coś dla siebie. Bez względu jednak na rodzaj sauny musimy tak ją urządzić, aby była bezpieczna. Do najważniejszych rzeczy, o które musimy bezwzględnie zadbać są: odpowiednia wysokość pomieszczenia, bezpieczny piec, wydajna wentylacja oraz zabezpieczone odpowiednio ściany. To o czym należy pamiętać, to użycie odpowiednich materiałów do jej zrobienia, odpornych na zmienną temperaturę. Świetnie sprawdzi się do tego drewno, które zawiera małą ilość żywicy oraz sęków. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o położeniu warstwy izolacyjnej pod drewnianymi panelami. Na podłodze natomiast sprawdzi się gres, terakota lub naturalny kamień.

Jak wykonać prysznic bez brodzika?

zdjęcie 1Prace związane z powstaniem prysznica bez brodzika są niestety bardziej skomplikowane niż postawienie w łazience gotowej kabiny prysznicowej i podłączenie odpływu tradycyjnego brodzika do rury odpływowej. Jeśli jednak wykonie takiego prysznica jest możliwe ze względów technicznych warto przez nie przejść. Trudność polega głównie na tym, że instalacja odpływowa musi zostać umieszczona poniżej poziomu łazienkowej posadzki. Do powyższego celu wykorzystuje się specjalne systemy odwodnień prysznicowych. Można zastosować wpust podłogowy, odwodnienie liniowe lub łukowe. Każde z nich wymaga jednak wykonania innego spadku i innego jego kształtowania. Z tego też powodu prace związane z odprowadzeniem wody z prysznica bez brodzika najlepiej jest powierzyć doświadczonemu i wyspecjalizowanemu w powyższym zakresie fachowcowi.

Zobacz także