AGD - poradnik

Jak prawidłowo użytkować i konserwować pralkę?

pomysł na łazienkęNa żywotność urządzeń elektrycznych zawsze ma wpływ ich prawidłowa eksploatacja i stosowanie zabiegów konserwujących. Producenci pralek dołączają zwykle do swoich wyrobów instrukcje ich użytkowania oraz obsługi. Wskazówek tych nie należy lekceważyć, ponieważ może to skutkować utratą gwarancji na pralkę. Każda nowo nabyta pralka wymaga odpowiedniego jej podłączenia, wypoziomowania oraz zdjęcia blokad zabezpieczających. Czynności te można przeprowadzić samodzielnie. Jeśli jednak uważamy, że trudno będzie nam sobie z nimi poradzić – można poprosić o pomoc ekipę, która dostarcza nam pralkę do domu. W przypadku nowych sprzętów, bardzo ważne jest również przeprowadzenie pierwszego prania „na pusto’. Zabieg ten oczyszcza urządzenie od wewnątrz i konserwuje je. Takie pranie należy również wykonywać co pewien czas w późniejszym procesie eksploatacji pralki. Doskonałym sposobem na czyszczenie wnętrza urządzenia piorącego jest wsypanie do dozownika na proszek sody oczyszczonej z domieszką kwasku cytrynowego i nastawienie pralki na wysokotemperaturowy program piorący.


Jaka szczoteczka do zębów najlepsza?

szczoteczka do zębówNie ma takich wyników specjalistycznych badań, które jednoznacznie potwierdzałyby wyższą skuteczność szczoteczek elektrycznych w pielęgnacji i utrzymywaniu higieny w jamie ustnej. Specjaliści twierdzą, że takie same efekty można uzyskać za pomocą poprawnie używanej szczoteczki manualnej. Pomimo tego – szczoteczki elektryczne mają ogromną rzeszę swoich zwolenników. Są bowiem wygodniejsze w stosowaniu, gdyż praktycznie nie wymagają od użytkownika wykonywania żadnych ruchów, mających na celu umycie zębów. Złośliwi mawiają, że w takim razie jest to rozwiązanie dla leniwych. Zwolennicy jednak odpierają zarzuty, twierdząc iż rozwiązanie pasuje bardziej dla osób praktycznych, ceniących swój prywatny czas i wygodę.

Jak używać szczoteczki elektrycznej?

szczoteczka do zębówUżytkowanie szczoteczki elektrycznej sprowadza się do tego samego celu, co użytkowanie szczoteczki tradycyjnej. Celem tym jest utrzymanie higieny w jamie ustnej. Jednak każdorazowe użycie urządzenia elektrycznego jest łatwiejsze i nie wymaga żadnego wysiłku. Szczoteczki elektrycznej nie trzeba bowiem dociskać do czyszczonej powierzchni zębów, ani wykonywać nią żadnych ruchów. Trzeba jednak pamiętać o jej ładowaniu po użyciu, jeżeli jest urządzeniem akumulatorowym. Wówczas szczotkę odkłada się na bazę zasilaną prądem i jej akumulatory zostają naładowane. Bez ładowania można używać szczoteczek sieciowych oraz szczoteczek na baterie. Jeżeli nie wyjeżdżamy często w podróże – szczoteczki sieciowe są dość dobrym rozwiązaniem. Nie poleca się natomiast szczoteczek na baterie, ponieważ ich zasilanie wymaga bardzo częstej wymiany na nowe.

Zobacz także