AGD - poradnik

Jak kupić dobrą prostownicę?

zdjęcie 1Aby zakup prostownicy był udany i aby jak najmniej niszczyła ona nasze włosy – trzeba poznać kilka szczegółów dotyczących tych popularnych urządzeń. W prostownicy najważniejsze są płytki grzejne, które nagrzewają się do określonej temperatury i za pomocą których prostujemy włosy. Do włosów krótkich płytki te mogą być wąskie i krótkie. Jednak płytkami o takich rozmiarach trudno będzie nam wyprostować włosy długie. Niemniej ważny jest materiał, z jakiego wykonano owe płytki. Podczas zakupu zawsze należy to analizować. Na szczęście najbardziej niebezpieczne dla naszych włosów prostownice z płytkami metalowymi i aluminiowymi wycofano już z produkcji i takich urządzeń nie ma raczej w sklepach. Są natomiast prostownice z płytkami teflonowymi, ceramicznymi, tytanowymi, lustrzanymi, diamentowymi i turmalinowymi. Niekiedy stosuje się też dwojaki materiał do wykonania płytek prostownic. Płytki zawsze powinno się dobierać do indywidualnych potrzeb swoich włosów.

Jakie funkcje dodatkowe może posiadać prostownica?

zdjęcie 1Niekiedy o zakupie konkretnego modelu prostownicy decydują właśnie jej funkcje dodatkowe. Producenci urządzeń prześcigają się zatem w powyższym zakresie i starają się jak najbardziej urozmaicić swoje wyroby. Ciekawą propozycją są urządzenia z wymiennymi końcówkami. Wówczas w jednym sprzęcie mogą się zawierać aż trzy jego rodzaje, tj. prostownica, karbownica i lokówka. Ponadto prostownice mogą posiadać funkcję wytwarzania pary, jonizację, czy ultradźwięki, które nadają fryzurze idealnej gładkości. Można też nabyć prostownicę z podczerwienią, z kosmetykami do prostowania włosów oraz urządzenie, którym można prostować włosy mokre. Za pomocą określonego rodzaju prostownicy można także formować we włosach fale, jak również tworzyć nią loki.

Czy prostownica jest bezpieczna dla włosów?

prostownica do włosówTo pytanie zadaje wiele osób pragnących dokonać zmian w swoim wyglądzie, ale jednocześnie mających na uwadze kondycję i stan zdrowia posiadanych włosów. Prostownica jest urządzeniem, które oddziałuje na włosy wytwarzając bardzo wysoką temperaturę. Jak wiadomo, bezpośrednie i długotrwałe działanie wysokiej temperatury – nie służy włosom i przyczynia się do ich nadmiernego przesuszenia. Można jednak próbować zapobiegać powyższemu zjawisku poprzez rozsądne i umiejętne stosowanie prostownicy, jak również przez regularne stosowanie kosmetyków regenerujących włosy. Prostownica nie zaszkodzi włosom od razu. Stanie się to dopiero po dłuższym i zbyt częstym jej stosowaniu. Nie zaleca się zatem używania urządzenia na co dzień. Dobrze jest też chronić włosy przed zniszczeniem używając specjalnych kosmetyków do ich prostowania oraz regularnie stosować odżywki i maski regenerujące.

Zobacz także