AGD - poradnik

Jak działa elektryczna maszynka do golenia?

zdjęcie 1Elektryczne maszynki mogą golić w dwóch systemach. Jest to system głowicowy i foliowy. W systemie głowicowym znajdują się głowice, których w golarce powinno być jak najwięcej. Aktualnie są modele, które wyposaża się nawet w pięć głowic. Im liczba głowic jest większa – tym golenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne. Dobrze jest jeżeli głowice są ruchome. Tego typu golarki lepiej dopasowują się do kształtu twarzy i tym samym golą dokładniej. Golarki z systemem foliowym posiadają ostrza i folię. W folii tej jest duża ilość drobnych otworów, w które dostaje się zarost. Zarost przycinają nożyki tnące. W tym systemie dostępne są maszynki z folią pojedynczą, podwójną i potrójną, umieszczaną naprzemiennie z ostrzami.

Golarki elektryczne – zasilanie

golarka elektrycznaElektryczne maszynki do golenia mogą być zasilane na cztery różne sposoby. Jest to zasilanie sieciowe, akumulatorowe, sieciowo – akumulatorowe oraz bateryjne. Ostatnie z wymienionych golarek są najmniej popularne i stosowane niezbyt często. Wynika to z konieczności wymiany baterii zasilających. Za najlepsze, ale i jednocześnie najdroższe uważa się golarki z zasilaniem sieciowo – akumulatorowym. Jeżeli nawet zapomnimy o naładowaniu ich akumulatora – golarkę można podłączyć do sieci i natychmiast rozpocząć proces golenia. Golarki sieciowe są także dość często kupowane przez użytkowników. Mają jednak tę wadę, że golenie może odbywać się jedynie w obrębie długości kabla sieciowego, w jaki je wyposażono. Golarki akumulatorowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Są dobrymi urządzeniami, ale trzeba pamiętać o ładowaniu ich akumulatorów.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania golarki elektrycznej?

zdjęcie 1Oprócz rzeczy najistotniejszych, czyli sytemu golenia oraz sposobu zasilania golarki – warto także zwracać uwagę na kilka elementów dodatkowych. Dobrze jest jeżeli golarka jest wygodna dla nas samych. Dlatego należy wziąć ją w  rękę i zastanowić się czy dany model będzie dla nas odpowiedni. Ponadto trzeba dopytać sprzedawcę, czy golarką można golić zarówno na sucho, jak i na mokro. Dobrym rozwiązaniem jest, jeżeli maszynka posiada trymer do przycinania baczków i wąsów oraz jeżeli można myć ją pod bieżącą wodą. Dodatkowo, golarki zasilane sieciowo powinny posiadać automatyczne dostosowanie się do sieci. Jest to szczególnie ważne, kiedy golarkę zamierzamy zabierać w podróże zagraniczne.

Zobacz także