AGD - poradnik

Jak dopasować wagę do wystroju łazienki?

zdjęcie 1W dzisiejszych czasach waga łazienkowa jest nie tylko urządzeniem pomiarowym, ale także pełni istotny element dekoracji wnętrza. Dlatego też dokonując zakupu – warto wybrać taki sprzęt, który jak najlepiej będzie komponował się ze stylem, w jakim urządzono i wyposażono łazienkę. Za uniwersalne uchodzą wagi z platformą wykonaną z hartowanego szkła. Posiadają one rożne kształty, wzory, kolory i praktycznie łatwo jest wybrać takie urządzenie, które idealnie dopasuje się do naszej łazienki. Ich imitacją są wagi posiadające platformy plastykowe. Te jednak nie uchodzą za solidne i trwałe, co powoduje, że raczej nie warto w nie inwestować. Ciekawym rozwiązaniem są za to wagi z platformą drewnianą. Drewno pojawia się w naszych łazienkach coraz częściej i coraz chętniej umieszczamy je w tym wnętrzu. Właśnie tam, gdzie zastosowano dużą ilość elementów drewnianych – doskonale pasować będzie waga z platformą z tego surowca.

Jak użytkować golarkę do ubrań?

golarka do ubrańGolarka do ubrań jest bardzo prostym urządzeniem, które skutecznie odnawia odzież oraz dekoracyjne tkaniny domowe. Użytkowanie golarki nie jest skomplikowane i sprowadza się do przesuwania powierzchni  golącej w obrębie zniszczonych fragmentów tkanin. Powierzchnia ta jest wyposażona w ostrza umieszczone pod różnym kątem, które niwelują zmechacenia i usuwają niepożądane supełki. Istotne jest czyszczenie ostrzy, ponieważ mają one tendencję do zapychania się nieczystościami. Do czyszczenia najlepiej nadają się specjalne pędzelki, które producenci załączają do swoich produktów. Jeżeli w zestawie nie ma takiego pędzelka – można użyć innego lub usunąć strzępki ręcznie. Jeśli zaniechamy czynności czyszczenia golarki – nie będzie ona pracowała wydajnie.

Co można odnowić przy pomocy golarki do tkanin?

zmechacony sweterPrzy pomocy zwykłej golarki do tkanin, tj. nie posiadającej regulacji strzyżenia – można odnowić jedynie odzież. Nadaje się ona bowiem głównie do materiałów, które nie posiadają dłuższego włosia. Usuniemy nią zatem zmechacenia z ulubionej marynarki, płaszcza, kurtki oraz swetra. Do usuwania nieestetycznych supełków z domowych tkanin dekoracyjnych – lepiej sprawdzi się golarka, która posiada regulowany poziom strzyżenia. Przy jej użyciu można odnowić domowy dywan, podniszczony chodnik, odświeżyć domowe koce, czy narzuty. Warto wiedzieć, że jeżeli w domu jest trzymany pies lub kot – zdecydowanie bardziej przydatna okaże się golarka, która dodatkowo usuwa sierść. Przy jej pomocy walka z zanieczyszczeniem tkanin jest zdecydowanie prostsza.

Zobacz także