AGD - poradnik

Jak dbać o depilator?

zdjęcie 1Depilator jest urządzeniem, które przede wszystkim należy czyścić. Czyszczenie może się odbywać przy użyciu specjalnej szczoteczki czyszczącej lub pod bieżącą wodą. Podczas zakupu należy dokładnie dopytać o sposób czyszczenia depilatora, ponieważ nie wszystkie urządzenia można czyścić na mokro. Nawet jeżeli jest to możliwe, to nie oznacza, że można cały sprzęt zanurzyć w wodzie. Ulegnie on wówczas uszkodzeniu, jakiego nie będzie obejmowała gwarancja udzielona przez producenta. Niezależnie od tego, czy producent zaleca czyścić depilator na sucho, czy też na mokro – należy to robić po każdorazowym użyciu urządzenia. Dobrze jest jeżeli depilator posiada etui do jego przechowywania. Wówczas może bowiem leżeć zupełnie bezpiecznie pomiędzy innymi przedmiotami, których używamy częściej lub rzadziej.

Gdzie kupić frezarkę?

frezarkaPoprzez pojęcie dobre urządzenie należy rozumieć nabycie sprzętu profesjonalnego. Sprzęt profesjonalny z kolei – to taki, którym posługują się w swej pracy specjaliści. Takich urządzeń nie ma w zwykłych sklepach, ani na aukcjach internetowych. Można je nabyć jedynie w hurtowniach i punktach, w których zaopatrują się właściciele gabinetów kosmetycznych. Ze sprzedażą dla osoby prywatnej nie powinno być w dzisiejszych czasach żadnych trudności. Dość dobre urządzenia, przeznaczone do użytku domowego mają w swoich ofertach sklepy, które prowadzą sprzedaż drobnego AGD. Jednak trzeba pamiętać, że tutaj wyznacznikiem jest marka. Kupujmy tylko sprzęt znanych nam i sprawdzonych marek, dopytując szczegółowo o jego parametry.

Ile kosztuje frezarka?

frezarkaCeny wyrobów, które zwie się urządzeniami do manicure i pedicure zaczynają się od kwoty 20 PLN. Wyroby te jednak z obróbką paznokci nie mają na ogół niczego wspólnego. Można nawet powiedzieć więcej : są rynkowymi bublami. Za kwotę około 100 PLN można nabyć urządzenie z przeznaczeniem, do użytku domowego. Tutaj istnieje już większa szansa na jego przydatność i użyteczność. Zawsze trzeba zwracać uwagę, czy kupowane sprzęty mają możliwość podłączenia ich do sieci. Zasilanie bateryjne zupełnie nie sprawdza się w przypadku tych urządzeń. Profesjonalne frezarki do paznokci, którymi posługują się kosmetyczki kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednak taki sprzęt jest zawsze gotowy do pracy, wykonuje obróbkę w zależności od tego, jak zostanie ustawiony, rzadko występują w nim awarie i nadaje się także do użytku w domu. Warunkiem jest posiadanie odpowiedniej wprawy w jego obsłudze.

Zobacz także