Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Jak czyścić pralkę?

  • zdjęcie 1Przed czyszczeniem pralki odłącz ją od prądu.
  • Obudowę urządzenia czyść ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego, neutralnego detergentu typu „ludwik” lub mydła. Unikaj ścierających i żrących środków, które mogłyby naruszyć jej powierzchnię. 
  • Po każdym praniu wytrzyj do sucha czystą ściereczką drzwiczki i uszczelki. 
  • Filtr pompki odprowadzającej wodę zbiera włókna i niewielkie przedmioty, które pozostały w pralce. Aby zapewnić bezawaryjną pracę pralki, czyść go regularnie np. starą szczoteczką do zębów. 
  • Środki piorące i zmiękczające pozostawiają na zasobniku osad. Zabrudzony zasobnik myj pod bieżącą wodą.

Jak pozbyć się żółtych zacieków na wannie?

Czysta i schludna łazienka to podstawa. Co w momencie kiedy nasza wanna jest już wysłużona i pojawiły się na niej żółte zacieki? Można je wyczyści się roztworem soli i tempertyny - po tym zabiegu wanna będzie znowu lśniąco biała.

Drugim sposobem jest spryskanie miejscowo octem i zetrzeć gąbeczką. Jeżeli to nie pomogło warto nalać do wanny wrzątek (wcześniej zatkać korkiem), butelkę octu i zostawić jak najdłużej się da. Po upływie dłuższego czasu wyszorować wanną gąbką lub druciakiem.

wanna

Sposób na lśniące baterie łazienkowe i kuchenne

Baterie łazienkowe wyglądają efektownie gdy są utrzymane w czystości. Jednak codziennie użytkowanie sprawia, że ciężko się brudzą i nie wyglądają ładnie. Aby baterie łazienkowe znowu błyszczały, wystarczy przetrzeć je szmatką nasączoną octem.

Bateria bezdotykowa z rączką prysznicową.

Zobacz także