AGD - poradnik

Ile kosztuje frezarka?

frezarkaCeny wyrobów, które zwie się urządzeniami do manicure i pedicure zaczynają się od kwoty 20 PLN. Wyroby te jednak z obróbką paznokci nie mają na ogół niczego wspólnego. Można nawet powiedzieć więcej : są rynkowymi bublami. Za kwotę około 100 PLN można nabyć urządzenie z przeznaczeniem, do użytku domowego. Tutaj istnieje już większa szansa na jego przydatność i użyteczność. Zawsze trzeba zwracać uwagę, czy kupowane sprzęty mają możliwość podłączenia ich do sieci. Zasilanie bateryjne zupełnie nie sprawdza się w przypadku tych urządzeń. Profesjonalne frezarki do paznokci, którymi posługują się kosmetyczki kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednak taki sprzęt jest zawsze gotowy do pracy, wykonuje obróbkę w zależności od tego, jak zostanie ustawiony, rzadko występują w nim awarie i nadaje się także do użytku w domu. Warunkiem jest posiadanie odpowiedniej wprawy w jego obsłudze.

Pralka w łazience – podłączenie

pralka w łazienceAby móc korzystać z pralki należy podłączyć ją do prądu, odpływu kanalizacyjnego oraz ujęcia bieżącej wody. Najlepiej, jeśli istniejące w łazience instalacje przewidują ewentualność podłączenia do nich urządzenia piorącego. Pralka powinna bowiem posiadać oddzielny odpływ i dopływ wody oraz indywidualne gniazdo wtykowe z uziemieniem.
W pozostałych przypadkach należy radzić sobie na inne sposoby. Dopuszczalne jest podłączenie węża odpływowego od pralki do syfonu umywalkowego. Syfon ten jednak należy nieco przerobić, wyposażając go w specjalny króciec na wąż. Podobnie jest z ujęciem bieżącej wody. Jeśli nie ma innej możliwości – wodę do pralki doprowadza się od baterii znajdującej się przy umywalce. Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju rozwiązania nie są traktowane przez profesjonalistów jako typowe i mogą skutkować wieloma nieprzyjemnymi okolicznościami, np. zalaniem pomieszczenia.

Jak prawidłowo użytkować i konserwować pralkę?

pomysł na łazienkęNa żywotność urządzeń elektrycznych zawsze ma wpływ ich prawidłowa eksploatacja i stosowanie zabiegów konserwujących. Producenci pralek dołączają zwykle do swoich wyrobów instrukcje ich użytkowania oraz obsługi. Wskazówek tych nie należy lekceważyć, ponieważ może to skutkować utratą gwarancji na pralkę. Każda nowo nabyta pralka wymaga odpowiedniego jej podłączenia, wypoziomowania oraz zdjęcia blokad zabezpieczających. Czynności te można przeprowadzić samodzielnie. Jeśli jednak uważamy, że trudno będzie nam sobie z nimi poradzić – można poprosić o pomoc ekipę, która dostarcza nam pralkę do domu. W przypadku nowych sprzętów, bardzo ważne jest również przeprowadzenie pierwszego prania „na pusto’. Zabieg ten oczyszcza urządzenie od wewnątrz i konserwuje je. Takie pranie należy również wykonywać co pewien czas w późniejszym procesie eksploatacji pralki. Doskonałym sposobem na czyszczenie wnętrza urządzenia piorącego jest wsypanie do dozownika na proszek sody oczyszczonej z domieszką kwasku cytrynowego i nastawienie pralki na wysokotemperaturowy program piorący.


Zobacz także