AGD - poradnik

Golarki elektryczne – zasilanie

golarka elektrycznaElektryczne maszynki do golenia mogą być zasilane na cztery różne sposoby. Jest to zasilanie sieciowe, akumulatorowe, sieciowo – akumulatorowe oraz bateryjne. Ostatnie z wymienionych golarek są najmniej popularne i stosowane niezbyt często. Wynika to z konieczności wymiany baterii zasilających. Za najlepsze, ale i jednocześnie najdroższe uważa się golarki z zasilaniem sieciowo – akumulatorowym. Jeżeli nawet zapomnimy o naładowaniu ich akumulatora – golarkę można podłączyć do sieci i natychmiast rozpocząć proces golenia. Golarki sieciowe są także dość często kupowane przez użytkowników. Mają jednak tę wadę, że golenie może odbywać się jedynie w obrębie długości kabla sieciowego, w jaki je wyposażono. Golarki akumulatorowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Są dobrymi urządzeniami, ale trzeba pamiętać o ładowaniu ich akumulatorów.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania golarki elektrycznej?

zdjęcie 1Oprócz rzeczy najistotniejszych, czyli sytemu golenia oraz sposobu zasilania golarki – warto także zwracać uwagę na kilka elementów dodatkowych. Dobrze jest jeżeli golarka jest wygodna dla nas samych. Dlatego należy wziąć ją w  rękę i zastanowić się czy dany model będzie dla nas odpowiedni. Ponadto trzeba dopytać sprzedawcę, czy golarką można golić zarówno na sucho, jak i na mokro. Dobrym rozwiązaniem jest, jeżeli maszynka posiada trymer do przycinania baczków i wąsów oraz jeżeli można myć ją pod bieżącą wodą. Dodatkowo, golarki zasilane sieciowo powinny posiadać automatyczne dostosowanie się do sieci. Jest to szczególnie ważne, kiedy golarkę zamierzamy zabierać w podróże zagraniczne.

Jak zmniejszyć ból podczas depilacji?

zdjęcie 1Na zmniejszenie bólu w czasie depilacji pozwalają zarówno dodatkowe funkcje depilatora, jak i odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Depilację nóg najlepiej jest wykonywać bezpośrednio po kąpieli, ponieważ właśnie wówczas skóra jest najbardziej rozluźniona i ma rozszerzone pory. Aby uzyskać lepsze efekty zaleca się także stosowanie peelingu złuszczającego naskórek. Zmniejszeniu bólu służą takie funkcje w depilatorze, jak : masowanie, chłodzenie, nawiew powietrza, wibracja specjalnego paska masującego. Ponadto depilator należy dostosować do rodzaju owłosienia, z jakim zamierzamy walczyć. Na początek lepiej jest stosować depilację wolniejszą i delikatniejszą. Przyzwyczajaniu skóry do depilacji dobrze służą tzw. głowice startowe.

Zobacz także