Akcesoria - poradnik

Do czego dopasować wieszaki i uchwyty w łazience?

zdjęcie 1Akcesoria łazienkowe są dopełnieniem i czasami pełnią także funkcje dekoracyjne. Aby łazienka była elegancka należy akcesoria typu wieszaki i uchwyty dopasować np do koloru baterii.

Hydroizolacja w łazienkach

prysznic bez brodzikaPrace związane z wykonaniem solidnej i starannej hydroizolacji łazienki są w przypadku pryszniców pozbawionych brodzika sednem i istotą komfortowego korzystania z kąpieli w przyszłości. Woda w żadnym razie nie może bowiem przeniknąć pod powierzchnię płytek. Dlatego też w takich sytuacjach nie izoluje się jedynie obszaru strefy kąpielowej, a całą powierzchnię podłogi w łazience. W obszarze planowanego prysznica izolację należy również nanieść na ściany. Wykonuje się ją przeważnie do wysokości około 1,5 m od poziomu podłogi. Materiałem izolacyjnym może być np. folia w płynie. W celu wzmocnienia izolacji wokół kanału odpływowego stosuje się też membranę wodoszczelną. Narożniki należy zabezpieczyć specjalną taśmą. Do klejenia i spoinowania płytek najlepiej jest wykorzystywać elastyczne spoiwa wodoszczelne.

Kiedy najlepiej zamontować lustro w łazience?

Lustro w łazience jest podstawowym elementem wyposażenia tego pomieszczenia. Montaż nie jest trudną rzeczą do wykonania, ale musimy pamiętać, że jest to rzecz, którą wykonujemy dopiero po położeniu glazury.

lustro w łazience

Zobacz także