AGD - poradnik

Czy szczoteczek elektrycznych mogą używać dzieci?

szczoteczki elektryczne dla dzieciSzczoteczki elektryczne mogą być używane przez dzieci, ale te, które ukończyły 3 lata. Nie poleca się szczoteczek elektrycznych do momentu, do którego zęby dziecka są szczotkowane przez jego rodzica. Stomatolodzy apelują także, aby i w późniejszym etapie życia dziecka przynajmniej próbować użytkować szczoteczkę tradycyjną. Wykształca ona bowiem w najmłodszych prawidłowe nawyki szczotkowania jamy ustnej. Taką postać rzeczy zmieniają jednak sytuacje, gdzie dziecko jest niepełnosprawne umysłowo, bądź ma trudności w czynnościach manualnych. Wówczas szczoteczka elektryczna jest wręcz polecanym rozwiązaniem. Szczoteczki dla dzieci posiadają główkę dostosowaną do mniejszych rozmiarów jamy ustnej oraz zdecydowanie delikatniejsze włosie

Waga łazienkowa – jaką kupić?

waga łazienkowaIstnieją dwa rodzaje wag łazienkowych, tj. wagi mechaniczne i wagi elektroniczne. Wag mechanicznych praktycznie już się nie kupuje, choć cały czas są dostępne w sprzedaży. Wagi elektroniczne są od nich dokładniejsze i mogą posiadać cały szereg funkcji dodatkowych. Podczas zakupu należy jednak zwrócić uwagę na parametry podstawowe. Należą do nich przede wszystkim zakres ważenia, jak również rodzaj platformy wagi, jej zasilanie i wyświetlacz. Zakres ważenia oznacza w wadze masę, jaką będzie ona w stanie odczytać. Do użytku domowego wystarczająca jest waga o maksymalnym obciążeniu do 150 kg. Istotna jest również trwałość i wytrzymałość materiału, z jakiego wykonano platformę wagi oraz ilość i rodzaj zastosowanych w urządzeniu baterii. Baterie te trzeba bowiem wymieniać w czasie użytkowania sprzętu, a to niesie z sobą określone koszty.

Jak dopasować wagę do wystroju łazienki?

zdjęcie 1W dzisiejszych czasach waga łazienkowa jest nie tylko urządzeniem pomiarowym, ale także pełni istotny element dekoracji wnętrza. Dlatego też dokonując zakupu – warto wybrać taki sprzęt, który jak najlepiej będzie komponował się ze stylem, w jakim urządzono i wyposażono łazienkę. Za uniwersalne uchodzą wagi z platformą wykonaną z hartowanego szkła. Posiadają one rożne kształty, wzory, kolory i praktycznie łatwo jest wybrać takie urządzenie, które idealnie dopasuje się do naszej łazienki. Ich imitacją są wagi posiadające platformy plastykowe. Te jednak nie uchodzą za solidne i trwałe, co powoduje, że raczej nie warto w nie inwestować. Ciekawym rozwiązaniem są za to wagi z platformą drewnianą. Drewno pojawia się w naszych łazienkach coraz częściej i coraz chętniej umieszczamy je w tym wnętrzu. Właśnie tam, gdzie zastosowano dużą ilość elementów drewnianych – doskonale pasować będzie waga z platformą z tego surowca.

Zobacz także