AGD - poradnik

Czy prostownica jest bezpieczna dla włosów?

prostownica do włosówTo pytanie zadaje wiele osób pragnących dokonać zmian w swoim wyglądzie, ale jednocześnie mających na uwadze kondycję i stan zdrowia posiadanych włosów. Prostownica jest urządzeniem, które oddziałuje na włosy wytwarzając bardzo wysoką temperaturę. Jak wiadomo, bezpośrednie i długotrwałe działanie wysokiej temperatury – nie służy włosom i przyczynia się do ich nadmiernego przesuszenia. Można jednak próbować zapobiegać powyższemu zjawisku poprzez rozsądne i umiejętne stosowanie prostownicy, jak również przez regularne stosowanie kosmetyków regenerujących włosy. Prostownica nie zaszkodzi włosom od razu. Stanie się to dopiero po dłuższym i zbyt częstym jej stosowaniu. Nie zaleca się zatem używania urządzenia na co dzień. Dobrze jest też chronić włosy przed zniszczeniem używając specjalnych kosmetyków do ich prostowania oraz regularnie stosować odżywki i maski regenerujące.

Jak działa elektryczna maszynka do golenia?

zdjęcie 1Elektryczne maszynki mogą golić w dwóch systemach. Jest to system głowicowy i foliowy. W systemie głowicowym znajdują się głowice, których w golarce powinno być jak najwięcej. Aktualnie są modele, które wyposaża się nawet w pięć głowic. Im liczba głowic jest większa – tym golenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne. Dobrze jest jeżeli głowice są ruchome. Tego typu golarki lepiej dopasowują się do kształtu twarzy i tym samym golą dokładniej. Golarki z systemem foliowym posiadają ostrza i folię. W folii tej jest duża ilość drobnych otworów, w które dostaje się zarost. Zarost przycinają nożyki tnące. W tym systemie dostępne są maszynki z folią pojedynczą, podwójną i potrójną, umieszczaną naprzemiennie z ostrzami.

Golarki elektryczne – zasilanie

golarka elektrycznaElektryczne maszynki do golenia mogą być zasilane na cztery różne sposoby. Jest to zasilanie sieciowe, akumulatorowe, sieciowo – akumulatorowe oraz bateryjne. Ostatnie z wymienionych golarek są najmniej popularne i stosowane niezbyt często. Wynika to z konieczności wymiany baterii zasilających. Za najlepsze, ale i jednocześnie najdroższe uważa się golarki z zasilaniem sieciowo – akumulatorowym. Jeżeli nawet zapomnimy o naładowaniu ich akumulatora – golarkę można podłączyć do sieci i natychmiast rozpocząć proces golenia. Golarki sieciowe są także dość często kupowane przez użytkowników. Mają jednak tę wadę, że golenie może odbywać się jedynie w obrębie długości kabla sieciowego, w jaki je wyposażono. Golarki akumulatorowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Są dobrymi urządzeniami, ale trzeba pamiętać o ładowaniu ich akumulatorów.

Zobacz także