Armatura - poradnik

Czy panel prysznicowy można zamontować nad wanną?

zdjęcie 1Jak najbardziej. Należy jedynie pomyśleć o zabezpieczeniu przestrzeni łazienki przed zalaniem. Dlatego konieczne jest wykorzystanie mocnego i szczelnego parawanu na wanną, aby mocne strumienie wody nie zamoczyły całej łazienki.

Jaki panel prysznicowy wybrać?

panel prysznicowyWybór panelu prysznicowego nie jest wcale łatwy, gdyż na rynku mamy bogatą ich ofertę. Różnią się ceną, materiałem z którego są zrobione, dodatkowymi funkcjami, kształtem. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest jakość i materiał, z którego panel prysznicowy został wykonany, gdyż te właśnie cechy powodują, że jego używanie jest bezpieczne i komfortowe. Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to dysze do hydromasażu. Warto, aby głowice były regulowane oraz miały możliwość zmiany mocy strumienia wody dzięki czemu będziemy mogli wymasować konkretne partie ciała. Należy zwrócić również uwagę na wariant montażu naszego panelu, gdyż istnieją: narożne, ścienne oraz wolnostojące.

Na jakiej wysokości powinien znajdować się panel prysznicowy?

panel prysznicowy
Nowoczesny panel natryskowy
To zależy od dwóch rzeczy: od wysokości osób, które będą z niego korzystały oraz od tego, czy będą podczas masażu stały czy siedziały. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wybór takiego panelu, który będzie miał dysze ulokowane na różnych wysokościach i wtedy trzeba jedynie odmierzyć zasięg każdej z nich, a potem zamocować panel tak, by strumienie obejmowały osoby niskie lub siedzące oraz te wyższe i stojące podczas masażu.

Zobacz także