AGD - poradnik

Czego nie można suszyć w pralko-suszarce?

zdjęcie 1

Pralka z funkcją suszenia to wygoda jednak musimy wiedzieć, że nie wszystkie tkaniny nadają się do takiego mechanicznego suszenia. Nie jest wskazane, aby używać tej funkcji do bardzo delikatnych materiałów takich jak koronki i tiul, ale również tych tkanin z metalizowanymi nitkami ani zbyt dużych, gdyż mogą być za ciężkie dla domowych suszarek. Trzeba także pamiętać, że suszenie nie może odbywać się przy pełnym załadunku.

Rzeczy, których nigdy nie należy suszyć w suszarce:

  • kostiumy kąpielowe
  • biustonosze
  • gumowe maty do kąpieli
  • rajstopy
  • ubrania z kryształkami i innymi świecącymi ozdobami
  • kożuchy

 

 

Jaka szczoteczka do zębów najlepsza?

szczoteczka do zębówNie ma takich wyników specjalistycznych badań, które jednoznacznie potwierdzałyby wyższą skuteczność szczoteczek elektrycznych w pielęgnacji i utrzymywaniu higieny w jamie ustnej. Specjaliści twierdzą, że takie same efekty można uzyskać za pomocą poprawnie używanej szczoteczki manualnej. Pomimo tego – szczoteczki elektryczne mają ogromną rzeszę swoich zwolenników. Są bowiem wygodniejsze w stosowaniu, gdyż praktycznie nie wymagają od użytkownika wykonywania żadnych ruchów, mających na celu umycie zębów. Złośliwi mawiają, że w takim razie jest to rozwiązanie dla leniwych. Zwolennicy jednak odpierają zarzuty, twierdząc iż rozwiązanie pasuje bardziej dla osób praktycznych, ceniących swój prywatny czas i wygodę.

Jak używać szczoteczki elektrycznej?

szczoteczka do zębówUżytkowanie szczoteczki elektrycznej sprowadza się do tego samego celu, co użytkowanie szczoteczki tradycyjnej. Celem tym jest utrzymanie higieny w jamie ustnej. Jednak każdorazowe użycie urządzenia elektrycznego jest łatwiejsze i nie wymaga żadnego wysiłku. Szczoteczki elektrycznej nie trzeba bowiem dociskać do czyszczonej powierzchni zębów, ani wykonywać nią żadnych ruchów. Trzeba jednak pamiętać o jej ładowaniu po użyciu, jeżeli jest urządzeniem akumulatorowym. Wówczas szczotkę odkłada się na bazę zasilaną prądem i jej akumulatory zostają naładowane. Bez ładowania można używać szczoteczek sieciowych oraz szczoteczek na baterie. Jeżeli nie wyjeżdżamy często w podróże – szczoteczki sieciowe są dość dobrym rozwiązaniem. Nie poleca się natomiast szczoteczek na baterie, ponieważ ich zasilanie wymaga bardzo częstej wymiany na nowe.

Zobacz także