ukryj

Poradnik wnętrz

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej?

Czytaj więcej: , , , , ,

Jeśli pijecie czarną herbatę w torebkach, nic prostszego. Zużyte torebki z herbatą trzeba włożyć do muszli na całą noc i kamień zniknie. Inny sposób, jednak dużo bardziej „zapachowy” to ocet, który po podgrzaniu powinien trafić do muszli klozetowej na pół godziny - po tym czasie kamień powinien „puścić”.

czysta łazienka

Sposób na fugi - czyszczenie

Czytaj więcej: , , , , , , , ,

Brudne fugi w łazience czy kuchni to zmora każdego z nas. Niestety brudzą się dość szybko i wcale nie tak prosto je wyczyścić bez uszkodzenia ich powierzchni. Głównym źródłem zabrudzeń jest oczywiście osad kamienny, resztki mydła, czy tłuszczu. Niestety różnego rodzaju płyny czy olejki do kąpieli, które są na ogół dość tłuste, nie pomagają w utrzymaniu czystych fug. Do czyszczenia fug świetnie nadaje się np. pasta do zębów, czy inny środek zawierający chlor. Innym świetnym sposobem wyczyszczenia fug jest polanie ich wybielaczem i następnie spłukanie wodą. Kolejnym środkiem nadającym się do czyszczenia jest mieszanka proszku do pieczenia z niewielką ilością wody, bądź sody również z niewielką ilością wody. Jeśli żaden z powyższych sposobów nie sprawdzi się, to pozostaje nam zakup specjalnego środka do czyszczenia fug.

Jak pozbyć się żółtych zacieków na wannie?

Czytaj więcej: , , , , ,

Czysta i schludna łazienka to podstawa. Co w momencie kiedy nasza wanna jest już wysłużona i pojawiły się na niej żółte zacieki? Można je wyczyści się roztworem soli i tempertyny - po tym zabiegu wanna będzie znowu lśniąco biała.

wanna

E-izolacje

  • Izolacja rur

    Izolacja rur

    Każda instalacja grzewcza czy chłodnicza wymaga odpowiedniej izolacji. Brak ochrony rur wpływa nie tylko na straty energ

E-ściany

E-okna

E-ogródek

  • Świecące kule ogrodowe

    Świecące kule ogrodowe

    Te oryginalne lampy powstają we włoskiej firmie Slide są świetnym pomysłem na dekorację basenu i ogrodu.

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter