Terma Technologie Sp. z o.o.

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Czaple 100, 80-298 Gdańsk, warmińsko-mazurskie

Oceń firmę
4,25 / 8 głosów
Dodany 20.07.2009, 09:46
Opis
Terma Technologie Sp. z o. o. jest w 100% spółką z kapitałem krajowym. Na rynku obecna od 1991 roku. Firma od początku działalności ukierunkowana jest na produkcję instalacji grzewczych, w szczególności na artykuły, takie jak: grzejniki łazienkowe, grzejniki dekoracyjne wykonywane w technologii rurkowej oraz grzałki elektryczne do grzejników. W naszej ofercie obecne są także akcesoria do grzejników - zawory, wieszaki, adaptery, czy głowice, co zapewnia kompleksowe rozwiązania dla naszych Klientów.

Inspiracje i cele
Zmieniające się Państwa oczekiwania względem produktów grzewczych inspirują nas w realizowaniu rzeczy innowacyjnych i pięknych. Myślą przewodnią w projektowaniu nowych i udoskonalaniu dotychczasowych produktów jest zwiększenie ich funkcjonalności, udoskonalenia ergonomii obsługi, a przede wszystkim wzornictwo, które wyznacza nowe trendy na rynku.

Design
Współpracujemy ze znanymi i cenionymi projektantami w Polsce. Inicjujemy wydarzenia i konkursy wspierające i doskonalące wzorniczo naszą ofertę. Jesteśmy organizatorem Konkursu TERMA DESIGN. W dorobku mamy m.in. tak prestiżowe nagrody jak Wzór Roku 2007, Grzejnik Roku 2007, Wybór Roku 2009, nominację do finału konkursu Dobry Wzór 2009 (w gronie 54 finałowych produktów z 1200), Jakość Roku 2008, Złoty Instalator i wiele innych.

Sylwetki projektantów
Mirosław Rekowski - projektant form przemysłowych, artysta grafik. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku, w Katedrze Wzornictwa Przemysłowego. W 2006 roku otworzył przewód doktorski na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracował m.in. w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a obecnie na Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice Koszalińskiej. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. Dobry Wzór 2007 za wdrożoną do produkcji i sprzedaży serię grzałek SQUARE-Line. Wielokrotnie otrzymywał wyróżnienia i nagrody w konkursach VIDICAL oraz IDEA. Projektował m.in. dla Terma Technologie, Sony BMG Poland, Investa. Współtworzył grupę projektantów wzornictwa "START". Od 1999 roku prowadzi autorskie studio, tworząc projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego i komunikacji wizualnej. Przemysław Jan Majchrzak - projektant form przemysłowych. W 2009 roku otworzył przewód doktorski na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W trakcie studiów jego projekty pokazywano na wielu wystawach, m.in. w warszawskiej Zachęcie, gdzie w 2003 roku zaprezentowany został projekt zabawki edukacyjnej dla dzieci. W 2004 roku odbył studia w Finlandii oraz praktyki zawodowe w biurze projektowym Ergo Design. W 2006 roku wygrał w ogólnoeuropejskim konkursie oświetleniowym Student Lighting Design Awards (kategoria - Energy Efficient).
W tym samym roku podczas XIV Targów Budownictwa i Wystroju Wnętrz został laureatem Pommern Design 2006. Współpracował m.in. z firmą Philips Lighting Poland. W 2008 roku zwyciężył w konkursie firmy Terma Technologie na projekt grzejnika dekoracyjnego pokazywanego później m.in. na wystawie i w katalogu "Sztuka projektowania 2008". Bartłomiej Drabik - Krakowianin. Student piątego roku wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Jego zamiłowaniem jest nie tylko architektura, ale także formy przemysłowe i szeroko pojęty design. Laureat licznych konkursów designerskich i architektonicznych m.in. Terma Design, Spa Art, Wnętrze Światłocień. Jego pierwszym wdrożonym do produkcji projektem jest grzejnik dekoracyjny Ribbon, który spotkał się z dużym uznaniem. Dowodem tego jest zakwalifikowanie grzejnika do finału konkursu Dobry Wzór 2009 i przyznana nagroda Wybór Roku 2009 w kategorii grzejniki.

Ekologia
Terma Technologie stawia duży nacisk na dbanie o pozytywny wpływ na środowisko. O pozytywny wpływ zabiegamy zarówno wewnętrznie m.in. poprzez zmniejszanie ilości wprowadzanych ścieków czy spalin, jak i poprzez współpracę z dostawcami materiałów do produkcji. Realizacja zakupów materiałów uwzględnia wpływ na środowisko jak i zdrowie człowieka. W projektowaniu nowych produktów stosujemy innowacyjne funkcje, które zachęcają do oszczędności energii, promując właściwe, w kontekście ochrony środowiska, postawy.

Jakość
Terma Technologie znana jest z najlepszej jakości produktów na rynku. Opracowaliśmy system wielostopniowej kontroli jakości, który do minimum ograniczył zwroty reklamacyjne oraz utwierdza naszych klientów, że produkty Terma Technologie należą do najtrwalszych na rynku. W trakcie wyboru materiału, korzystamy z najlepszej jakości surowców. Każdy etap produkcji poprzedzony i zakończony jest kontrolą jednostkową. Posiadamy akredytacje tak szanowanych jednostek certyfikacyjnych jak SEMKO oraz wiele nagród jakościowych i wzorniczych. Dajemy jedną z najdłuższych na rynku, 8 letnią gwarancję na grzejniki i 2 lata na grzałki.
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
ATEKS Anna Lenga

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

Gdańska 10

19-300 Ełk

warmińsko-mazurskie

Czym się zajmujemy ? Budownictwo mieszkaniowe, Obiekty przemysłowe,…

ABLAR Studio Łazienek

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

al. 1-go Maja 17

11-500 Giżycko

warmińsko-mazurskie

Studio Łazienek ABLAR w Giżycku oferuje płytki ceramiczne, panele…

Pracovnia

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

Warmińska

10-544 Olsztyn

warmińsko-mazurskie

Pracovnia to autorskie studio aranżacji i projektowania wnętrz, oraz…

Zobacz także