Armatura Kraków SA

Producenci / Importerzy

ul. Zakopiańska 72, 30-418 Kraków, małopolskie

Oceń firmę
4,00 / 9 głosów
Dodany 05.08.2009, 10:25
Opis Galeria Cenniki Instrukcje
Armatura Kraków SA to największy w Polsce producent armatury sanitarnej. Firma specjalizuje się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych. W 2009 roku wprowadziła na rynek szeroką gamę zaworów kulowych. Od 2007 roku Armatura Kraków SA jest spółką giełdową, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych SA w Warszawie. W grudniu 2008 roku, wraz z powołaniem Armatoora SA, spółki w 100% zależnej od Armatury Kraków SA, utworzona została Grupa Kapitałowa Armatura. Armatoora SA prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania oraz innych odlewów aluminiowych wytwarzanych na potrzeby przemysłu energetycznego.

Głównymi produktami Armatury Kraków SA są baterie jednouchwytowe i dwuuchwytowe (odpowiednio 56% i 26% przychodów ze sprzedaży w 2008 r.), wykorzystywane przede wszystkim w łazienkach i kuchniach. W ujęciu ilościowym, Spółka ma około 40-proc. udział w krajowym rynku armatury, co zapewnia jej pozycję lidera.

Produkcja Armatury Kraków SA skupiona jest w nowoczesnym zakładzie w Krakowie, uruchomionym w 2006 r. Spółka kontroluje pełen cykl produkcyjny: od projektu, poprzez odlew i obróbkę mechaniczną, aż po ostateczny montaż produktu i jego kontrolę pod względem jakościowym. Dzięki temu w sposób elastyczny reaguje na potrzeby rynku oraz dostarcza odbiorcom produkty optymalnie dostosowane do ich potrzeb. W 2008 r. Spółka wyprodukowała ponad 1,5 mln sztuk baterii.

Po przejęciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa Toora Poland SA w upadłości, Armatoora SA rozpoczęła działalność w zakresie produkcji i sprzedaży grzejników i innych odlewów aluminiowych oraz świadczenia usług magazynowo-logistycznych w Grupie Kapitałowej Armatura. Od dnia 2 marca 2009 r., w wysoko zaawansowanym technologicznie zakładzie produkcyjnym w Nisku uruchomiono pełny cykl produkcyjny i rozpoczęto produkcję grzejnika aluminiowego sygnowanego logiem Armatoora SA. W związku z rosnącymi potrzebami produkcyjnymi wprowadzony został także czterobrygadowy system pracy. Dzięki przejętemu majątkowi i technologii Grupa Armatura planuje objąć około 40% krajowego rynku tego produktu do 2012 roku. (27% przychodów ze sprzedaży w 2008 r., ok. 15% krajowego rynku).

Bardzo ważną przewagą rynkową Armatury Kraków SA jest rozbudowana sieć kanałów dystrybucji produktów. Spółka oferuje klientom szeroki asortyment towarów za pośrednictwem 70 hurtowni instalacyjno-sanitarnych oraz ponad 100 hipermarketów budowlanych, takich jak Castorama, OBI, Leroy Merlin czy Praktiker. Ponadto, dysponuje siecią 367 Sklepów Patronackich. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów w zakresie nieustannego podnoszenia jakości świadczonych usług, Armatura Kraków SA wdrożyła system sieci autoryzowanych serwisantów, którzy w ciągu 48 godzin dokonują naprawy u Klienta w domu. Armatura Kraków SA jako pierwsza w Polsce wprowadziła gwarancję 100 lat na elementy odlewane we wszystkich rodzinach baterii.
Bateria umywalkowa Bateria wannowa Baterie wannowe Bateria umywalkowa Bateria kuchenna Bateria umywalkowa
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
KERONA

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Makuszyńskiego 24

31-752 Kraków

małopolskie

KERONA - to marka koreańskich nagrzewnic olejowych o niespotykanej…

Adres Opis

Kościuszki 58

33-230 Szczucin

małopolskie

Firma handlowa

Adres Opis

Grunwaldzka 2

32-720 Nowy Wiśnicz

małopolskie

Swoim klientom proponujemy wysokiej jakości urządzenia spawalnicze…

Zobacz także