Szkło lakierowane to propozycja dla osób, które szukają niebanalnego i atrakcyjnego materiału wykończeniowego. Znakomicie zastępuje płytki ceramiczne, sprawdzi się także na frontach mebli.
Dekoracyjne, trwałe, eleganckie, wodoodporne – to tylko niektóre zalety szkła lakierowanego. A co najważniejsze, jest urokliwe. Kto raz da się uwieść magii lakierowanego szkła na pewno na długo stanie się jego wielbicielem.
Nieprzezierny, nasycony kolorem wygląd szkła uzyskiwany jest poprzez nakładanie na tylną powierzchnię tafli warstwy wysokoodpornego lakieru, a następnie jego wypalanie w wysokiej temperaturze. Skład użytego lakieru jest tak dobrany, aby można było stosować szkło w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. W łazienkach szkło lakierowane może znakomicie zastępować płytki ceramiczne w tzw. strefach mokrych, czyli w okolicach umywalek i urządzeń kąpielowych.
Twórczym pomysłom na zastosowanie szkła lakierowanego we wnętrzu sprzyja atrakcyjna kolorystyka. Szkło dostępne jest w wielu kolorach, zarówno stonowanych, np. białym, kości słoniowej, szarym, migdałowym, żółtym, niebieskim, jak i intensywnych: czerwonym, czarnym, morskim, zielonym.
Uwagę warto zwrócić na kolor ognistej czerwieni. Szkło w tym odcieniu – o nasyconej, zdecydowanej barwie, wprowadza do wnętrza dynamikę. Najlepszy efekt uzyskamy zestawiając je z materiałami o podobnej wymowie estetycznej, takimi jak np. stal czy aluminium.
Szkło produkowane jest standardowo w wymiarach 3210x2400 mm i grubości 4 lub 6 mm. Szklane tafle mogą być cięte, poddawane obróbce krawędziowej oraz nawiercane jak lustro. Można je także piaskować, grawerować, pokrywać sitodrukiem na zimno, laminować oraz – w celu uzyskania wersji bezpiecznej – podkleić specjalną folią, która podczas rozbicia szkła utrzymuje odłamki na miejscu, uniemożliwiając ich rozsypanie.
Szkło to materiał bardzo praktyczny - nie widać na nim brudu i łatwo się je czyści.
eleonora_eleonora
A mnie sie ten pomysł nie podoba z racji tego że będzie to cięzkie w utrzymaniu. Mycie takich szklanych elemntów to tak jak mycie szyb, podejrzewam ze zostawałyby mega smugi. Dodatkowo para osiadajaca na nich też robiła by swoje, fajnie wyglada ale uwazam że jest niepraktyczne. Wydaje mi sie ze kazdy odcisk znajowałby sie na takiej scianie. Osobiscie lubie ekperymentowac ale wydaje mi sie ze u mnie taki motyw by się nie sprawdził, a i łazienka wyglada na zimną
kominkarz
Wizualnie mi się nawet podoba ale również uważam, że utrzymanie w czystości takich powierzchni do łatwych raczej nie będzie należało.
ceramika design
Dlaczego ciężkie w utrzymaniu? W tym przypadku jest tak samo jak z lustrem - a w utrzymaniu nie jest jakoś szczególnie trudne
bladyk
Witam
Jestem zdecydowany na zainstalowanie szkła lakierowanego w mojej łazience(prawdopodobnie na 2 ścianach).
Z tego co znalazłem w Polsce najbardziej popularne jest szkło Lacobel.
Ale jest też coś takiego jak Lustrolite (jeszcze nie w Polsce).
Ważną dla mnie cechą jest wytrzymałość tego szkła. Lustrolite jest reklamowany jako 25 razy wytrzymalszy od zwykłego szkła. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat szkła Lacobel - podobno można je hartować ale wtedy raczej się to nie opłaca.
Czy są tutaj osoby które znają ten materiał i mogę się podzielić opiniami ?