Zamiast płytek... szkło

Zamiast płytek... szkło

Szkło lakierowane to propozycja dla osób, które szukają niebanalnego i atrakcyjnego materiału wykończeniowego. Znakomicie zastępuje płytki ceramiczne, sprawdzi się także na frontach mebli.

Dekoracyjne, trwałe, eleganckie, wodoodporne – to tylko niektóre zalety szkła lakierowanego. A co najważniejsze, jest urokliwe. Kto raz da się uwieść magii lakierowanego szkła na pewno na długo stanie się jego wielbicielem.

szafki łazienkowe szkło na ścianie

Nieprzezierny, nasycony kolorem wygląd szkła uzyskiwany jest poprzez nakładanie na tylną powierzchnię tafli warstwy wysokoodpornego lakieru, a następnie jego wypalanie w wysokiej temperaturze. Skład użytego lakieru jest tak dobrany, aby można było stosować szkło w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. W łazienkach szkło lakierowane może znakomicie zastępować płytki ceramiczne w tzw. strefach mokrych, czyli w okolicach umywalek i urządzeń kąpielowych.

Twórczym pomysłom na zastosowanie szkła lakierowanego we wnętrzu sprzyja atrakcyjna kolorystyka. Szkło dostępne jest w wielu kolorach, zarówno stonowanych, np. białym, kości słoniowej, szarym, migdałowym, żółtym, niebieskim, jak i intensywnych: czerwonym, czarnym, morskim, zielonym.
Uwagę warto zwrócić na kolor ognistej czerwieni. Szkło w tym odcieniu – o nasyconej, zdecydowanej barwie, wprowadza do wnętrza dynamikę. Najlepszy efekt uzyskamy zestawiając je z materiałami o podobnej wymowie estetycznej, takimi jak np. stal czy aluminium.

Szkło produkowane jest standardowo w wymiarach 3210x2400 mm i grubości 4 lub 6 mm. Szklane tafle mogą być cięte, poddawane obróbce krawędziowej oraz nawiercane jak lustro. Można je także piaskować, grawerować, pokrywać sitodrukiem na zimno, laminować oraz – w celu uzyskania wersji bezpiecznej – podkleić specjalną folią, która podczas rozbicia szkła utrzymuje odłamki na miejscu, uniemożliwiając ich rozsypanie.
Szkło to materiał bardzo praktyczny - nie widać na nim brudu i łatwo się je czyści.

Oceń artykuł
4,27 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Saint-Gobain Glass

Polecamy Ci również

Zobacz także