Zabiegi pielęgnacyjne - jesień

0
Zabiegi pielęgnacyjne - jesień
Okres jesienny sprzyja zwłaszcza zabiegom głęboko złuszczającym i wygładzającym naskórek, regenerującym, nawilżającym i odżywiającym.

Pomimo iż nieuchronnie zbliża się zima, pogoda jeszcze potrafi nas zaskoczyć. Tymczasem jesienna pora jest idealna dla wszelkiego rodzaju zabiegów kosmetycznych, którym poddajemy się w specjalistycznych gabinetach. Dzieje się tak ponieważ promieniowanie słoneczne jest mniej intensywne niż wiosną czy latem, a i zimą wespół
z mrozem potrafi dać się we znaki. Tak więc drogie Panie to ostatni dzwonek.

Okres jesienny sprzyja zwłaszcza zabiegom głęboko złuszczającym i wygładzającym naskórek, regenerującym, nawilżającym i odżywiającym. Wśród nich można wymienić mikrodermabrazję, złuszczanie kwasami owocowymi czy peelingi medyczne. Jednym słowem możemy zaaplikować cerze solidną dawkę pielęgnacyjną.

Zabiegi pielęgnacyjne

Mikrodermabrazja ma zbawienny wpływ na odnowę naszej skóry. Jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym i zarazem bardzo skutecznym. Polega na mechanicznym ścieraniu naskórka specjalną głowicą pokrytą naturalnymi diamentami. Cera jest świeża, oczyszczona i odmłodzona dzięki stymulacji naturalnego wzrostu nowej tkanki. Przebarwienia zostają spłycone lub usunięte a ponadto zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny.

Dowiedz się: Jak mieć piękne włosy

Złuszczanie kwasami owocowymi oraz peelingi medyczne to nic innego jak głębokie złuszczanie naskórka. Przez kwasy owocowe cera jest szczególnie wrażliwa na działanie promieni słonecznych, stąd też nie zaleca się poddawać zabiegom na ich bazie w okresie wzmożonej aktywności słońca. Kwasy owocowe dają efekt oczyszczonej cery, poprawiają jej koloryt i wygładzają. Odpowiednie kwasy mogą być ukierunkowane na konkretne defekty cery. Ważny jest cykl powtórzeń zabiegów, który z reguły zostaje dostosowany indywidualnie.

Polecamy: Ziołowe płukanki do włosów

Peelingi medyczne poza tym, że złuszczają naskórek, pomagają w stymulowaniu odnowy komórkowej, poprawiają gęstość i napięcie skóry, spłycają zmarszczki i blizny, oraz ujednolicają koloryt skóry. W tym wypadku również zastosowanie odpowiedniego preparatu będzie uwarunkowane stanem i potrzebami skóry pacjentki.
Kolejnym zabiegiem idealnym na jesień jest zabieg laserem frakcyjnym wyposażonym w skaner. Stymuluje on naturalne procesy naprawcze tkanek poprzez powodowanie mikroskopijnych uszkodzeń. Pod jego wpływem skóra staje się gładka i świetlista, wyrównuje swój koloryt oraz niweluje drobne zmarszczki, przebarwienia i nierówności. Wskazaniami do tego zabiegu są m.in. blizny potrądzikowe, odnowa uszkodzonej przez słońce skóry, usuwanie drobnych zmarszczek i przebarwień.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Marta Lasek

Polecamy Ci również

Zobacz także