Wybierz natrysk do metrażu łazienki

0
Elegancka deszczownia idealna do dużych łazienek
Funkcja przełączania strumienia z górnej głowicy na praktyczną rączkę zwiększa wygodę użytkowania i pozwala dostosować tryb pracy do potrzeb każdego z domowników.

Poranna toaleta zazwyczaj przebiega szybko i bez zbędnych i dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak wieczorem każdy z nasz pragnie się odprężyć i zmyć z siebie całodzienne zmęczenie. To jakie wyposażenie łazienki będziemy mieli zależy od metrażu jaki posiadamy. Czy to będzie mały prysznic czy może wanna zależy od wielkości łazienki.

Korzystanie z łazienki to nie tylko wykonywanie czynności higienicznych. Coraz częściej jest to miejsce, w którym możemy zaaranżować sobie domowe SPA, w którym wykonamy sobie zabiegi pielęgnacyjne na twarz, ciało lub oddamy się relaksującym masażom wodnym. Strefa natryskowa, o której mowa powinna spełniać wymagania każdego domownika, czyli mieć możliwość regulacji parametrów oraz być dopasowana do wielkości przestrzeni. Na rynku mamy do wyboru tradycyjnie kabiny prysznicowe z punktowym hydromasażem oraz także nowoczesne i funkcjonalne deszczownie, kolumny, panele natryskowe, zestawy do montażu podtynkowego. Sprawdźmy czym się różnią wszystkie te rozwiązania.

Podpowiadamy: Jak samodzielnie zamontować baterię łazienkową

Deszczowe SPA

Deszczownie i kolumny natryskowe są eleganckie i komfortowe. Kształt deszczowni z rączką natryskową i baterią sprawdzą się w większych kabinach. Są też praktyczne bo w szybki i wygodny sposób można w razie potrzeby przełączyć z górnego natrysku do bocznego (z deszczownicy do słuchawki prysznicowej). Tego typu rozwiązania posiadają kilka trybów pracy od lekkiego strumienia do bicza wodnego. Pamiętajmy, że deszczownie i kolumny to rozwiązania do przestronnych kabin a co za tym idzie do dużych łazienek.

Instalacja podtynkowa

Podtynkowa armatura to rozwiązanie dla osób, które lubią ład i porządek, montowana w łazienkowej wnęce dopełni jej minimalistyczny wystrój.

Na co zwrócić uwagę, kompletując tego typu zestaw? – Podtynkowe wyposażenie natryskowe, składające się z głowicy natryskowej, ramienia mocującego oraz baterii, umożliwia dopasowanie poszczególnych elementów tak, aby były jak najbardziej spójne z wystrojem wnętrza. By zachowały swą estetykę na długo, warto wybrać warianty wykonane z trwałych, odpornych na odbarwienia materiałów, np. mosiądzu pokrytego chromem – podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Stały kontakt z wodą determinuje także konieczność wyboru rozwiązań odpornych na negatywne działanie osadów kamiennych, jak np. głowice z systemem samodzielnego czyszczenia typu easy clean – dodaje ekspert. Prócz oryginalnego wzornictwa, za natryskowymi zestawami podtynkowymi przemawiają także względy praktyczne. Dzięki zabudowie części elementów, powiększają się ilość przestrzeni w kabinie. Z powodzeniem więc sprawdzą się w łazienkach, w których wolne miejsce jest na wagę złota.

Dowiedz się więcej o: Zaletach i wadach armatury podtynkowej

Bateria przesuwna do wanny i nie tylko

Jedną z najpowszechniejszych metod montażu natrysku jest opcja przesuwna, która sprawdzi się zarówno w kabinie prysznicowej jak i wannie.  Natrysk przesuwny to nic innego jak zamontowany na ścianie drążek i przymocowany do niego uchwyt z rączką. Pamiętajmy przy zakupie tej opcji, że najważniejsze w tym zestawie jest rączka natryskowa – jej jakość i funkcjonalność. Warto zainwestować w wersję z regulowaną intensywnością strumienia. Wybierzmy wąż natryskowy z materiału, który będzie odporny na negatywne działanie wody, np.: z mosiądzu.

Prysznic pod ręką

W łazience z wanną dobrze jest jeśli zamontujemy wielofunkcyjną baterię, która umożliwi przełączenie strumienia wody z wylewki na rączkę natrysku.

Poznaj: Sprytne triki, które optycznie powiększą małą łazienkę

- Tego typu warianty, montowane przy pomocy trzech lub pięciu otworów, gwarantują wysoki komfort kąpieli dzięki swobodnej regulacji strumienia. Mocowane na brzegu wanny, stanowią jej ciekawą, oryginalną wzorniczo ozdobę – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Podobnym stopniem funkcjonalności cechują się modele podłogowe, wykorzystywane np. wraz z wannami wolnostojącymi – dodaje ekspert. Pamiętajmy o jednej rzeczy a mianowicie czy waga baterii i jej wysokość są dostosowane do parametrów wanny.

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Grupa Armatura

Polecamy Ci również

Zobacz także