Wybieramy suszarkę do włosów

0
Wybieramy suszarkę do włosów

Producenci prześcigają się w modelach oferowanych suszarek do włosów, proponując coraz to nowe warianty, dodatkowe funkcje i akcesoria. Wybór odpowiedniej, może przypominać niekiedy „dzielenie włosa na czworo”. Jak uniknąć takiej sytuacji?

Szukając urządzenia idealnego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb, warto zwrócić uwagę na jego moc, zakresy suszenia, funkcje i dołączane akcesoria, oraz na cenę.

Bezpieczeństwo użytkowania suszarki
Decyduje o nim przede wszystkim czysty filtr suszarki, który zapewnia prawidłową i bezawaryjną pracę sprzętu. Zwróćmy zatem uwagę, czy model brany przez nas pod uwagę, odznacza się łatwym do niego dostępem - filtr wymaga  bowiem regularnego czyszczenia. Warto także sprawdzić, czy kratka wentylacyjna suszarki jest dostatecznie zabezpieczona. W przeciwnym razie wlot powietrza może się zatykać, np. włosami, co powoduje przegrzewanie się i co za tym idzie psucie urządzenia.

Moc w suszarce
Im większa moc suszarki, tym lepiej dla naszych włosów. Oznacza to, że krócej będą narażone na szkodliwe działanie wysokiej temperatury. Warto zaopatrzyć się w suszarkę o mocy minimum 1600 W. To jednak tylko jeden z elementów wpływających na efektywność suszenia.

Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę wybierając prostownicę do włosów

Zakresy suszenia
Sprawdź, ile zakresów suszenia oferuje producent. Niektóre suszarki mają możliwość kombinacji ustawień, np. wolniejszy nadmuch przy wyższej temperaturze.

Funkcje warte uwagi

  • Funkcja chłodnego nawiewu. Chłodniejsze powietrze jest zdrowsze dla włosów, a ponadto -  na dłużej utrwala fryzurę.
  • Funkcja jonizacji powietrza.Tradycyjne suszarki, podczas suszenia emitują jony dodatnie, które powodują otwieranie się łusek włosów, co niekorzystnie wpływa na ich kondycję. Powierzchnia włosa staje się szorstka i matowa a nasza fryzura „puszy się” i elektryzuje. Nowoczesne suszarki o funkcji jonizacji powietrza, w trakcie swojej pracy emitują jony ujemne, które neutralizują dodatni ładunek, osadzający się na włosach podczas ich suszenia. I tak łuski włosa są wygładzone a nasza fryzura nie elektryzuje się.

Suszarki - akcesoria i dodatki
Producenci suszarek oferują często dodatkowe akcesoria przydatne podczas układania włosów.

  • Nasadka koncentrująca – to cienka, wyprofilowana końcówka, która skupia strumień powietrza na niewielkim obszarze, zapewniając dokładne i efektowne modelowanie fryzury.
  • Dyfuzor – rozprasza strumień powietrza, zwiększając objętość fryzury. Bolce (zęby) dyfuzora mogą być krótkie (suszenie włosów kręconych, zapobieganie „puszeniu się” fryzury), lub długie (uniesienie włosów u ich podstawy i powiększenie objętości fryzury)
  • Szczotka modelująca – ułatwia układanie włosów

Sprawdźmy, czy akcesoria dołączone do suszarki są łatwe w montażu.

Suszarka do włosów z extra dodatkami

  • Elementy ceramiczne. Redukują negatywne skutki suszenia włosów. Umożliwiają równomierne rozkładanie się ciepła, w efekcie włosy łatwiej się układają i nie niszczą. Elementy ceramiczne działają ponadto antybakteryjnie.
  • Turmaliny. To szereg rzadkich minerałów, stanowiących naturalne źródło jonów ujemnych.

Powłoki ceramiczno-turmalinowe, znajdujące się na przedniej i tylnej siatce suszarki, zapewniają zdrowe i efektowne suszenie włosów, bez elektryzowania się. Suszarki w nie wyposażone - mimo że dość kosztowne (około 250 zł), są warte uwagi  - zwłaszcza gdy suszymy włosy często i intensywnie.

Cena suszarki
Szukając odpowiedniej dla siebie suszarki, nie sugerujmy się wyłącznie jej ceną. Wybór najtańszego typu może kosztować nas znacznie więcej w przyszłości. Skutkiem takiej oszczędności są zwykle zniszczone i przesuszone włosy, oraz podrażniona skóra głowy.  Kupno urządzenia o podstawowych funkcjach, wydaje się rozwiązaniem odpowiednim jedynie dla osób z krótkimi włosami, sporadycznie korzystających z suszarki.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Chmielińska

Polecamy Ci również

Zobacz także