Wiosenne porządki

Zaplanuj wiosenne porządki (fot.Karcher)

Wiosna to czas, kiedy decydujemy się na generalne porządki. Gdy dni stają się coraz dłuższe, a słońce coraz śmielej zagląda w okna, z chęcią zawijamy rękawy i porządkujemy nasz dom po zimie.

By wszystko poszło sprawnie i szybko, warto ułożyć plan, którego będziesz się trzymać sprzątając mieszkanie. Kuchnia, łazienka, salon, pokój dziecięcy, sypialnia - na brak pracy na pewno nie będziesz narzekać. Sprzątaj to pomieszczenie, na które aktualnie masz czas i ochotę. Nie odkładaj zaplanowanych czynności. Im szybciej sobie z nimi poradzisz, tym lepiej. Przed tobą ciężka, fizyczna praca.

Sprzątanie możesz rozpocząć od kuchni. Wyczyść dokładnie wszystkie meble. Najlepiej, jeśli zaczniesz od góry. Powyjmuj wszystko z kuchennych szafek i umyj je dokładnie. Nie zapomnij o frontach, a także o umyciu zlewu, okapu i kuchenki. Kuchenna podłoga także może wymagać dokładniejszego niż zwykle czyszczenia. Zwłaszcza fugi. Jeśli były białe i zdążyły poszarzeć, spróbuj je odświeżyć wodą z octem. A jeśli to nie pomoże, użyj produktów dostępnych na rynku, które zawierają chlor (np. Domestos, WC Piker).

Mimo że łazienka i WC wymagają codziennego utrzymania porządku, generalne ich odświeżenie raz na jakiś czas również jest wskazane. Do mycia glazury możesz użyć wody z płynem do czyszczenia lub wody z octem. Sprzątając łazienkę, nie zapomnij o armaturze i ceramice łazienkowej. Zabrudzenia możesz także usunąć mleczkiemCif Power Cream
do czyszczenia.
Generalne porządki w sypialni, salonie oraz każdym innym pokoju będą wyglądać podobnie. Odsuń wszystkie meble, aby usunąć zalegający za nimi kurz. Umyj żyrandole, grzejniki i odkurz wszystkie bibeloty, które znajdują się
w pokojach.
Po zimie również dywany wymagają solidnego prania
i trzepania. Nierzadko trzeba też wyczyścić obicia mebli.
Wiosenne porządki wielu kojarzą się z myciem okien. Umyj nie tylko szybę, ale również okienną ramę. Przed tą czynnością zdejmij firanki i zasłonki. Wytrzep je i wypierz. By były śnieżnobiałe do proszku do prania wsyp łyżeczkę proszku do pieczenia. Do mycia okien wystarczy płyn do mycia szyb i bawełniana ścierka, która nie będzie pozostawiała smug na szybie. Robiąc generalne porządki nie zapomnij o wytarciu sufitów i ścian, na których często gromadzą się pajęczyny. Możesz to zrobić z pomocą odkurzacza, bądź szczotki do zamiatania, na która nawiniesz czystą ścierkę.
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magda Szaniawska

Zdjęcia: Karcher

Polecamy Ci również

Zobacz także