Wanny asymetryczne do łazienki

10
Wanny asymetryczne do łazienki

Wanna stanowi podstawowe wyposażenie łazienki. Bardzo modne i eleganckie są wanny asymetryczne, które szczególnie pięknie prezentują się w dużych salonach kąpielowych.

wanna asymetrycznaDo mniejszych łazienek, np. w bloku, chętniej jednak są wybierane tradycyjne wanny prostokątne, które zabierają mniej miejsca. Wanny asymetryczne są zazwyczaj dostępne również w wersji z hydromasażem – dla uprzyjemnienia chwil relaksu spędzonych w łazience.

Rodzaje wanien asymetrycznych

Firma KOŁO oferuje szeroką gamę wanien asymetrycznych, głównie akrylowych. W swojej ofercie ma np. takie rodzaje wanien, jak: wanna ELIPSO 140x100 cm, 150x100 cm oraz 160x100 cm, wanna PASJA 160x80cm, wanna AGAT 150x100 cm, wanna CLARISSA 160x100 cm i 170x105 cm, wanna NEO PLUS 140x100 cm, 150x100 cm i 160x100 cm. Wszystkie wanny asymetryczne mogą być montowane w różnych kierunkach – albo na prawej, albo na lewej ścianie – więc podczas zakupu należy wziąć pod uwagę sposób montażu. Wszystkie wanny asymetryczne firmy KOŁO są wannami narożnymi. Asymetria obejmuje tylko tę stronę wanny, która nie jest przymocowywana do ściany. Wanny asymetryczne mają różne kształty: owalne, półokrągłe, równoległoboczne, lekko zaokrąglone itp. Niektóre modele, np. wanna NEO PLUS, mają wewnętrzne dodatkowe siedzisko. Wanny asymetryczne bardzo ładnie się prezentują i nadają łazience nowoczesny, niepowtarzalny wygląd. Wielu klientów wybiera duże asymetryczne wanny do swoich salonów łazienkowych.

Asymetryczne i w nietypowych kształtach wanny to dobra propozycja dla osób ceniących sobie oryginalne rozwiązania w łazience. Stanowią one połączenie wyjątkowej funkcjonalności
z nieograniczoną pomysłowością. Wanny o nietypowym designie, w tym wanny asymetryczne, np.
w kształcie trapezu czy półokręgu, idealnie pasują do nowoczesnych, przestronnych łazienek. Wszystkie wanny asymetryczne firmy KOŁO są zaprojektowane zgodnie z panującymi we wzornictwie trendami. Łączą w sobie prostotę kształtów i dodatkowych elementów, tworząc nowoczesny minimalizm. Wanny asymetryczne robią ogromne wrażenie i potrafią odmienić każdą łazienkę.

wana narożnaMontaż wanny asymetrycznej

Wannę asymetryczną można
z powodzeniem zamontować samemu – szybko i bez problemu – postępując zgodnie z instrukcją montażu. Zacząć należy od umiejscowienia stelaża i przymocowania go do dna wanny. Następnie na stelażu trzeba zamocować nóżki i wypoziomować wannę za pomocą poziomicy. By wanna  idealnie przylegała do ścian, należy zamocować do nich uchwyty, które utrzymują wannę
w narożniku. Potem mocowany jest system odpływowo-przelewowy. Kolejny krok to przygotowanie wanny do założenia obudowy. W tym celu należy wkręcić we wklejone fabrycznie gniazda uchwyty mocujące, a do posadzki zamontować blaszki utrzymujące dół obudowy. Do tak przygotowanej wanny zakłada się obudowę, wsuwając górny rant w uchwyty mocujące, a dolny rant pod blaszki umieszczone na posadzce. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z łatwością można dotrzeć do przestrzeni pod wanną za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: KOŁO

Polecamy Ci również

Zobacz także