Wanny akrylowe - zalety

4
Wanna prostokątna
Wanna akrylowa jest ciepła w dotyku, łatwo ją utrzymać w czystości i to zapewne dlatego tak cieszy się dużą popularnością.

Wanny akrylowe już od kilku lat zdobywają popularność wieloma swoimi zaletami. Użytkownicy, którzy dopiero decydują się na wymianę starej żeliwnej bądź stalowej wanny powinni sprawdzić jakie właściwości ma akryl i dlaczego warto się zdecydować na wannę z tego tworzywa. Jest nie tylko trwałe, ale i tanie.

Bardzo plastyczne tworzywo, jakim jest akryl, stało się hitem wśród produktów pojawiających się w naszych łazienkach. Całkowita rewolucja nastąpiła zarówno w produkcji wanien jak i brodzików prysznicowych. Wanny akrylowe mają wiele zalet, na które zwraca uwagę coraz więcej użytkowników.

Ciepła w dotyku

W przeciwieństwie do wanien stalowych i ciężkich żeliwnych, wanny akrylowe są ciepłe w dotyku. Tworzywo to nie wytraca ciepła, dzięki czemu możemy cieszyć się komfortem na dłużej. Akryl jest gładki i przyjemny w dotyku.  

Lekka i dopasowana

Wanny wykonane z akrylu są lekkie, standardowy model waży ok. 20 kg. Jest to zaleta szczególnie wtedy, gdy robimy remont samodzielnie, nie trzeba uważać na to, aby nie zniszczyć podłogi i ścian, jak to bywa w przypadku przenoszenia wanny żeliwnej. Z racji swojej plastyczności akryl można dowolnie formować. To właśnie dzięki temu możemy wybierać spośród wanien z zagłówkami, podłokietnikami, półeczkami i siedziskami. W dawnych żeliwnych i stalowych wannach o takich udogodnieniach można było tylko pomarzyć.

Zobacz: Jaka wanna do łazienki?

Zalety wanien akrylowych w pigułce:

  • ciepłe i gładkie w dotyku,
  • lekkie,
  • tanie,
  • o dopasowanych kształtach,
  • łatwo utrzymać w czystości,
  • dźwiękochłonne,
  • bardziej higieniczne od emaliowanych,
  • łatwo usunąć zadrapania i zarysowania.

Łatwa do utrzymania w czystości

Dzięki specjalnym właściwościom akrylu wanny pokryte powłoką akrylową bardzo łatwo utrzymać
w czystości. Materiał ten nie wchodzi w reakcje ze związkami chemicznymi zawartymi w wodzie, a co ważne – stanowi barierę zapobiegającą rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów. Powłoka akrylowa nie nasiąka wodą, nie tworzą się na niej mikroskopijne zagłębienia i rysy, tak jak to bywa w przypadku wanien stalowych i żeliwnych. Gładka powierzchnia wanien akrylowych pozwala na przetarcie ich wilgotną szmatką lub popularnymi nawilżanymi ściereczkami do czyszczenia. Nie poleca się czyszczenia mleczkami, które zawierają w sobie sproszkowaną kredę i żrącymi płynami na bazie amoniaku, acetonu i alkoholu, które mogą uszkadzać powłokę akrylową – powodują jej zarysowania i matowienie.
Wanny akrylowe oprócz wielu zalet funkcjonalnych są także tanie. To jeden z głównych czynników na jakie zwracają użytkownicy przy wyborze wanny, a także innych sprzętów do wyposażenia łazienki.

To Cię zainteresuje: Wanna w sypialni

 

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Aquaform

Polecamy Ci również

Zobacz także