Wanna z gotową obudową. Jakie ma zalety i jak ją zamontować?

0
Wanna w obudowie
Gotowa obudowa wanny rozwiązanie estetyczne i łatwe w montażu.

Tym, którzy nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny, polecamy wannę z obudową.

Wanna narożna z obudową

Gotowa obudowa ma tę przewagę nad murowaną, że łatwo ją założyć, a razie potrzeby - również zdjąć.

Sanplast
Owalna wanna z obudową

Gotowe obudowy pasują do modeli wanien, oferowanych przez poszczególnych producentów.

Sanplast
Wanna wolnostojąca z obudową

Wolnostojąca, obudowana wanna szczególnie dobrze pasuje do nowoczesnych łazienek.

Sanplast
Obudowa wanny z drewnianymi elementami

Montaż gotowej obudowy wanny nie jest skomplikowany, ale trzeba przestrzegać zaleceń producenta i kolejności wykonywana prac.

Sanplast

Obudowa wanny - tradycyjna, czy gotowa?

Wanny w naszych łazienkach najczęściej są zabudowywane. Najbardziej tradycyjnym sposobem jest budowa ścianki, która następnie jest obkładana płytkami ceramicznymi. Takie rozwiązanie ma swoje zalety – przede wszystkim wanna staje się bardziej harmonijnie wkomponowana w łazienkę. Jednak budowa takiej ścianki wymaga czasu i umiejętności, nie zapewnia też wygodnego dostępu do elementów instalacji wanny. Jeśli więc zdarzy się jakaś awaria, będziemy mieć kłopot.
Obecnie producenci wanien proponują gotowe obudowy. Ich zaletą jest łatwy i szybki montaż, który można wykonać samodzielnie. Co ważne, obudowa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali wygodnego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w różnych kształtach i wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych modeli wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić o jej dopasowanie.
– Szczególnie dla wzmocnienia efektu wizualnego polecamy zastosowanie obudowy w wannach wolnostojących. Jest to rozwiązanie praktyczne jak i ciekawe wzorniczo, obudowa z wanną tworzy idealną całość jako kompletny produkt, gotowy do montażu w łazience.– podkreśla Marcin Wargoś - Product Manager w firmie SANPLAST S.A.

Remont łazienki bez skuwania płytek? Sprawdź, jakie zalety i wady ma to rozwiązanie

Montaż wanny z gotową obudową

Montaż wanny z obudową trzeba zacząć od jej dokładnego posadowienia. Najpierw należy przymocować stelaż do dna wanny, a następnie umiejscowić na nim nóżki. Następnie trzeba dokładnie wypoziomować wannę, za pomocą poziomicy. Kolejny etap to montaż uchwytów, dzięki którym wanna będzie idealnie przylegać do ścian. Dopiero teraz należy zamocować system odpływowo-przelewowy.
Kiedy wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Zaczynamy od wkręcenia uchwytów mocujących w specjalnie fabrycznie wklejone gniazda. Następnie górny rant obudowy wsuwamy w uchwyty, a dolną część mocujemy na zatrzaski (szczegółowe rozwiązania poszczególnych producentów mogą się różnić, ale i tak montaż obudowy nie jest trudny).

Obudowy są najczęściej oferowane w kolorze białym, ale niektórzy producenci zapewniają szerszą paletę odcieni, a także połączenie np. z drewnem. Dzięki temu łatwiej dopasować obudowę wanny do wystroju łazienki.

 

Oceń artykuł
4,31 / 16 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Sanplast

Polecamy Ci również

Zobacz także