Wanna inaczej

Wanna inaczej

Minęły już te lata, gdy urządzając łazienkę, skazani byliśmy na białą wannę z żeliwa czy akrylu. Niejednokrotnie psuła ona cały efekt aranżacyjny, który próbowaliśmy ratować, z lepszym lub gorszym skutkiem, obudowując niewygodny sprzęt.

wanna z drewnaTeraz możemy kupić gotową, podkreślającą piękno naszego wnętrza wannę niezależnie od tego, czy preferujemy styl tradycyjny, czy nowoczesny.

Nowoczesne aluminium
Jak modnie i oryginalnie połączyć klasykę z nowoczesnością? Dla koneserów, doceniających minimalistyczny, a wręcz industrialny styl, firma Poolspa przygotowała nową wannę Vogue. To świeże spojrzenie na łazienkowy design.

Ta wolno stojąca, luksusowa wanna o klasycznym kształcie ze zintegrowaną obudową aluminiową przypomina balię kąpielową z ubiegłej epoki. Chłodny i szorstki styl metalu podkreślono tu łączeniami z charakterystycznymi, przemysłowymi nitami.

Wnętrze wanny idealnie wyprofilowano i wykonano z wysokojakościowego, ciepłego i przyjemnego w dotyku akrylu sanitarnego, co gwarantuje kąpiącemu wygodną pozycję oraz maksymalny komfort kąpieli. Vogue to doskonała wanna do wnętrz loftowych, postfabrycznych, industrialnych, ale nie tylko. Powinna zainspirować każdego, kto marzy o połączeniu nowoczesnego designu z klasyką i nostalgią. To także propozycja dla lubiących szokować, bo niewątpliwie jest to wanna, której się nie zapomina.

wanna drewnianaTradycyjne drewno
Firma Woodimpex oferuje nam duży wybór wanien z drewna egzotycznego. Do produkcji wszystkich wyrobów stosowane jest głównie drewno iroko i modrzewiowe. Oba rodzaje drewna wykazują bardzo wysoką, naturalną odporność. Drewno iroko jest nieco ciemniejsze i twardsze od modrzewiowego, ma bardziej równomierną strukturę i jest nieco bardziej odporne. Pochodzi ono z Ghany i zbierane jest tak samo jak nasze rodzime drewno modrzewiowe w stałych nadleśnictwach. Dzięki zastosowaniu antybakteryjnej, odpornej na wilgoć powłoki oraz napinanych metalowych okuć wanny są wyjątkowo łatwe w pielęgnacji i wodoszczelne (można do nich spokojnie stosować np. każdy środek do czyszczenia wanien dostępny w sprzedaży). Przy minimalnych wahaniach wilgotności i wanny gwarantują nieograniczoną trwałość. Alternatywnie do powłoki antybakteryjnej polecane są również wanny kąpielowe pokryte warstwą jedwabiście matowego olejo-wosku.

Na zdjęciach przedstawiamy dwa modele drewnianych wanien. Pierwsza to wanna z masywnego drewna modrzewiowego, pokryta matowaną, przezroczystą powłoką antybakteryjną z położonym na zewnątrz przelewem z chromowanego mosiądzu z wyciętymi konturami wzdłuż boków wanny oraz metalowymi okuciami. Na drugim zdjęciu widać wannę SPA z masywnego drewna iroko z funkcją jacuzzi.

Oceń artykuł
4,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Anna Trojanowska

Źródło: Poolspa, Woodimpex

Polecamy Ci również

Zobacz także