Walk-in - szybki prysznic

Kabiny prysznicowe walk-in, czyli inaczej "kabiny otwarte", to doskonały sposób na ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni w łazience. Tego typu rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne.

Na kabiny walk-in decydujemy się zwykle z uwagi na ich formę, która dodaje lekkości naszym wnętrzom, pozwala zaoszczędzić miejsce. Walk-in płynnie wpisuje się w przestrzeń, czyniąc ją bardziej ekskluzywną i atrakcyjną. Kabinę "otwartą" można usytuować w niewykorzystanej wnęce lub jednym z łazienkowych kątów. Szczególna konstrukcja tego typu kabin pozwala zamontować je bezpośrednio w posadzce. Nie wymagają więc brodzika.

Walk-in - szybki prysznic - zdjęcie 1Jednak atrakcyjna forma to nie jedyny powód, dla którego decydujemy się na takie rozwiązanie. Walk-in zapewnia nieskrępowaną przestrzeń podczas kąpieli i jest dużo bardziej funkcjonalna niż tradycyjna kabina prysznicowa. Doskonale wpisuje się w styl życia współczesnego społeczeństwa. Pośpiech i notoryczny brak czasu sprawiają, że również na kąpiel z prawdziwego zdarzenia mało kto może sobie pozwolić. Pozostaje wziąć zatem szybki prysznic.

Korzystanie z walk-in to duża oszczędność czasu. Odchodzi konieczność otwierania i zamykania drzwiczek kabiny, które niekiedy się zacinają. Podczas kąpieli woda nie rozpryskuje się dookoła, a spływa do otworu w podłożu - nie trzeba więc jej potem wycierać. Mycie i konserwacja tego typu kabin nie sprawiają większych problemów. Łatwo utrzymać ją w czystości.

Walk-in charakteryzują się szerokim wejściem, są bezpieczne i ergonomiczne, co czyni z nich kabiny odpowiednie także dla osób starszych i niepełnosprawnych. W Polsce takie rozwiązania to ciągle jeszcze rzadkość. Kabiny typu walk-in wielu osobom wydają się pomysłem bezsensownym, niepraktycznym i niestety zbyt drogim. Stopniowo jednak kabiny „bez drzwi” zyskują coraz więcej zwolenników, którzy gotowi są nawet zaaranżować je do mniejszych, mniej ustawnych łazienek.

Oceń artykuł
4,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Aquaform

Polecamy Ci również

Zobacz także