Urządzamy łazienkę: jak wybrać odpowiedni stelaż podtynkowy?

Urządzamy łazienkę: jak wybrać odpowiedni stelaż podtynkowy?

Wiele osób nie przywiązuje specjalnej wagi do wyboru stelaża podtynkowego, często kierując się wyłącznie ceną i przypadkowymi ofertami. Tymczasem jest to jedna z najważniejszych kwestii przy urządzaniu łazienki.*

stelaż podtynkowy

Awaria systemu podtynkowego może wiązać się z kosztownym remontem łazienki, która miała służyć nam przez lata. Zdecydowanie nie warto oszczędzać więc na jakości. Ponadto różnorodność dostępnych na rynku stelaży pozwala w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń i ciekawie zaaranżować pomieszczenie, a innowacyjne rozwiązania techniczne zapewniają łatwiejszy montaż i wyższy komfort użytkowania. 
Technika zabudowy podtynkowej firmy Viega obejmuje szeroką gamę rozwiązań pozwalających urządzić łazienkę bez żadnych kompromisów. Oprócz klasycznych stelaży dostępne są również oszczędzające miejsce elementy narożne, bloki do zabudowy „na mokro”, a także specjalny stelaż z ręczną regulacją wysokości miski ustępowej oraz uniwersalny element przeznaczony do toalet myjących, który pasuje do wszystkich popularnych na rynku modeli.  

Stelaż podtynkowy Viega Eco Plus: optymalne rozwiązanie do każdej sytuacji

Podstawę systemu Viega Eco Plus stanowią stabilne samonośne malowane proszkowo ramy przeznaczone do montażu wiszących elementów ceramiki łazienkowej (WC, bidet, pisuar, umywalka). Gwarantują one absolutną sztywność i bezpieczeństwo. Typowy stelaż do WC ma wysokość 1130 lub 830 mm. Osadzony jest na specjalnych stopach wspornikowych, których wymiary (50x75 mm) pozwalają na montaż w profilach blaszanych typu U bądź C (50 lub 75 mm). W ofercie są także elementy narożne, które idealnie sprawdzą się w małych łazienkach.
Viega Eco Plus to także szereg przemyślanych rozwiązań niezwykle pomocnych podczas montażu. Na przykład wysokość zawieszenia ceramiki może być zmieniana już po przytwierdzeniu stelaża do podłogi i ściany. Zarówno w montażu szeregowym na szynie jak i pojedynczym Viega Eco Plus gwarantuje łatwą instalację. Dzięki pomocy nastawczej, oszczędzić można mnóstwo czasu przy montażu. Oprócz tego kolanko przyłączeniowe WC, o regulowanej głębokości, zapewnia komfortowe podłączenie do rury odpływowej. Zestaw pozwala też na płynną regulację wysokości stelaży w zakresie do 200 mm. Zabudowę stelaży wykonuje się dwuwarstwowo (2 x 12,5 mm) płytami karton-gips.

 stelaż podtynkowy Viega Eco Plusstelaż podtynkowy narożnyViega Eco Plus to uniwersalny system zabudowy podtynkowej, którego podstawę stanowią stabilne, samonośne, malowane proszkowo ramy, przeznaczone do montażu wiszących elementów ceramiki łazienkowej. W ofercie są także elementy narożne, które idealnie sprawdzą się w małych łazienkach.

Stelaż z wygodną regulacją wysokości miski ustępowej

Unikalnym produktem w ofercie Viega Eco Plus jest pierwszy na rynku stelaż z ręczną regulacją wysokości położenia miski ustępowej, bez zbędnej elektroniki. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w domach wielopokoleniowych. Podobnie jak w przypadku fotela biurowego, miskę można przesuwać w pionie do 8 cm. Po naciśnięciu przycisku przemieszcza się ona powoli do góry. Wygodne i płynne opuszczanie miski można osiągnąć poprzez wykorzystanie ciężaru własnego ciała.

stelaż podtynkowy z regulacją wysokości miski ustępowejłatwa regulacja wysokości miski ustępowejUnikalnym rozwiązaniem w ofercie Viega Eco Plus jest pierwszy na rynku stelaż z ręczną regulacją wysokości położenia miski ustępowej. To wygodne rozwiązanie, gdy z łazienki korzystają osoby w różnym wieku.

stelaż do zabudowy "mokrej" Viega MonoStelaż do zabudowy "mokrej" Viega Mono: jeden blok do wszystkiego

Stelaże do zabudowy „mokrej”, czyli bloki do obmurowania umożliwiają schowanie całej spłuczki w ścianie bez tworzenia dodatkowych półek. Ukrycie zbiornika oraz wszystkich przyłączy jest tutaj niewątpliwą zaletą. Viega Mono to sprawdzone rozwiązanie do tego typu zabudowy. Obudowa ze styropianu o regulowanej długości (od 980 do 1130 mm) zapewnia swobodę i elastyczność montażu. Możliwa jest także płynna regulacja głębokości bloków podtynkowych. Zmontowane wstępnie przyłącze wody i przepust ścienny z wysokogatunkowego, odpornego na korozję brązu ułatwiają podłączenie do instalacji wodnej. Oferta Viega Mono obejmuje bloki do WC (w trzech wersjach), do bidetu, umywalki i pisuaru.

Viega Mono to sprawdzone rozwiązanie do zabudowy „na mokro”. Obudowa ze styropianu o regulowanej długości (od 980 do 1130 mm) zapewnia swobodę i elastyczność montażu.

Rozwiązanie do małej łazienki

Dodatkowe opcje do zabudowy mokrej to spłuczka Mono Slim z zaizolowaną rurą spłuczkową i materiałem do zamocowania do ściany, oraz element do WC Mono Tec z ramą ze stali ocynkowanej, łukiem przyłączeniowym i materiałem do zamocowania ramy. W przypadku tych rozwiązań głębokość zabudowy wynosi jedynie 8 cm! Pomimo tak małych wymiarów nowa spłuczka posiada wszystkie zalety charakterystyczne dla innych wersji, np. dwuobjętościowy system spłukiwania.

 spłuczka w zabudowie do małej łazienkirozwiązanie do małej łazienki
W przypadku spłuczki Mono Slim i elementu Mono Tec, głębokość zabudowy wynosi jedynie 8 cm!

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Viega

Polecamy Ci również

Zobacz także