Umywalka do łazienki - jak ją wybrać?

Pod umywalką jest niewykorzystana przestrzen, warto je zagospodarować na szafkę.

Gdy wybieramy umywalkę do naszej łazienki nasze opcje są praktycznie nieograniczone, nie tylko jeśli chodzi o styl i typ, ale także o cenę. Powstaje zatem pytanie – jak dokonać właściwego wyboru?

Umywalka pełni bardzo ważną rolę w każdej łazience. Czy jest to modny, luksusowy projekt, czy też prosty i skromny – jest ona w nim strategicznym elementem. Powinna być zatem modna i funkcjonalna, ale również trwała.

Kupując umywalkę zwróćmy uwagę na wielkość naszej łazienki i kto oraz jak często będzie z niej korzystał. Jeśli jest to jedna łazienka na kilka osób warto się zastanowić nad modelami podwójnymi. Usprawni to poranne przygotowania i pozwoli uniknąć kolejek.

Kolejnym elementem, nad którym trzeba się pochylić to kwestia, czy chcemy mieć umywalkę zabudowaną czy wolnostojącą. Pierwsza ma zaletę, jaką jest jej wielozadaniowość (najczęstszym połączeniem jest szafka pod umywalką, która daje sporo miejsca na różne łazienkowe akcesoria), ale tę drugą łatwiej wpasować w istniejące już wnętrze. Zaletą umywalki wolnostojącej jest jej minimalizm, jest skromniejsza, lepiej pasuje do niedużych łazienek. W tym wypadku miejsce na niezbędne rzeczy może się znaleźć w oszklonej szafce nad nią.
Przy dużych łazienkach świetnie sprawdzą się wspomniane wcześniej podwójne umywalki. Jest to nieco większy wydatek, jednak w ogólnym rozrachunku może okazać się idealnym rozwiązaniem.

W nowoczesnych łazienkach umywalki często osadza się w różnego rodzaju blatach, między innymi drewnianych czy kamiennych. Bywają również sporo większe, niż tradycyjne. Jest to bez wątpienia atrakcyjny element, jednak ta opcja jest już dość kosztowna. Za to przestrzeń, która pod nimi powstaje łatwo można wykorzystać do przechowywania ręczników czy kosmetyków, dzięki czemu nie potrzebujemy dodatkowych szafek.

Nie zapominajmy też, że wygląd umywalki nie powinien być decydującym elementem. Znacznie ważniejsza jest jego funkcjonalność: wielkość, materiał,  z którego jest wykonana, łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Pomyślmy o tym zanim zdecydujemy się na konkretny model. Korzystanie z niej musi być bowiem wygodne, w końcu nikt nie lubi myć twarzy ochlapując wodą jednocześnie pół łazienki, czy schylać się zbyt nisko przy myciu zębów.  Mając w pamięci te wskazówki na pewno dokonamy właściwego wyboru.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Kolwaga

Źródło: designlike.com

Polecamy Ci również

Zobacz także