Tania metamorfoza łazienki - jak to zrobić w weekend

0
Metamorfoza łazienki
Pomysł na przemianę łazienki w łatwy i tani sposób.

Przestronna łazienka, duża wanna, luksusowe wnętrze, eleganckie dekoracje i dodatki – domowy salon kąpielowy to marzenie każdego z nas. Podpowiadamy jak w łatwy i tani sposób przeprowadzić metamorfozę łazienki.

Nie każdy z nas ma to szczęście i może się pochwalić ekskluzywnym wnętrzem łazienkowym. Gdy nasza łazienka ma niewiele więcej jak 3 metry kwadratowe, wanna jest stara, łazienka nie ma okien a nasze płytki łazienkowe pamiętają czasy naszych dziadków? Wystarczy niewielki zasób pieniędzy, jeden weekend i trochę kreatywności.

Łazienka przed metamorfozą

Łazienka ze starymi kaflami na ścianie i podłodze.

archiwum prywatne właścicielki mieszkania
Łazienka przed remontem

Aranżacja łazienki przed metamorfozą.

archiwum prywatne właścicielki mieszkania
Czarno-biała łazienka

Remont łazienki zajął tylko dwa dni.

Anna Drozd
Szafka pod umywalkę

Kreatywność, super pomysł i niewiele wysiłku było potrzebne przy remoncie tego wnętrza

Anna Drozd
Łazienka z lustrem

Szafka pod umywalkę zakupiona została w antykwariacie i odrestaurowana na potrzeby tego wnętrza.

Anna Drozd
Nakładanie farby bazowej na kafle

Przygotowanie kafli do malowania

archiwum prywatne właścicielki mieszkania

Metamorfoza łazienki

Prezentujemy jak z brzoskwiniowo-zielonej starej łazienki wyczarować czarno-biały pokój kąpielowy. Autorki metamorfozy chciały, aby głównym elementem skupiającym uwagę w tym wnętrzu była czarno-biała podłoga o geometrycznym wzorze oraz szafka zakupiona w antykwariacie oraz charakterystyczne dodatki.

Zobacz także: Remont łazienki w bloku z wielkiej płyty

Na pierwszy ogień poszły prace związane z regeneracją kafli – uzupełnienie ubytków, mycie oraz odtłuszczenie powierzchni. Następnie zagruntowano sufit i ściany.

Następnym etapem było malowanie kafli. Jednak przed tą czynnością należy koniecznie usunąć stary sylikon. Ze względu na jego właściwości, nie można go trwale pomalować. Po pomalowaniu kafli należy ponownie go uzupełnić.

Aby uzyskać podłogę – szachownicę należy pomalować całą podłogę kolorem bazowym. Po wyschnięciu wyklejamy taśmą pożądany kształt. Taśmę przyklejamy tak, aby nie przywierała zbyt mocno do podłogi, a jednocześnie podczas malowania farba nie powinna wchodzi pod nią.

Zobacz również: Czysty remont

Pamiętajmy, że wałek z farbą kierujemy rozpoczynając od brzegów w stronę środka kafla, tak żeby farba nie była wtłaczana pod taśmę. Unikniemy zacieków widocznych po odklejeniu taśmy. Podłogę musimy pomalować dwa razy, ale nie wcześniej niż po 4 godzinach. Elementem dekoracyjnym podłogi miał być drobny geometryczny wzór…do tego celu możemy użyć gąbeczki do makijażu z lateksu, która pomoże nanieść farbę na szablon. Nadmiar farby należy odsączyć, a następnie delikatnie ruchem stemplującym nanosić na szablon. Nie musimy się martwić, że coś nam nie wyjdzie. W przypadku rozlania się farby lub rozmazania wzoru zmazujemy wilgotną ściereczką dany fragment i poprawiamy.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: V33

Polecamy Ci również

Zobacz także