Szuflady w łazience – kilka rozwiązań ułatwiających życie

0
Szuflady łazienkowe
Szuflady łazienkowe oferują wiele rozwiązań, ułatwiających codzienne czynności.

Wybierając meble łazienkowe z szufladami, warto wziąć pod uwagę takie, które zapewniają dodatkowe udogodnienia.

Przechowywanie różnych przedmiotów w szufladach jest wygodne i praktyczne. Jednak nowoczesne meble i szuflady oferują nam różne rozwiązania, które dodatkowo poprawiają komfort użytkowania i sprawiają, że codzienne czynności wykonujemy szybciej, sprawniej i bez niepotrzebnego stresu.

Poznaj: Kolory roku 2016 i pomysły na wykorzystanie ich w aranżacji łazienki

Łatwe otwieranie szuflad

Wybierając szafkę łazienkową z szufladami zwróćmy uwagę na jej jakość, a przede wszystkim – jakość prowadnic. Powinny one zapewniać ciche i sprawne otwieranie szuflad. Pamiętajmy, że szuflady będą obciążone, a przez cały okres użytkowania - będziemy je otwierać i zamykać wiele tysięcy razy! Dlatego jakość prowadnic jest bardzo ważna.
Dodatkowym ułatwieniem, które oferują niektórzy producenci są szuflady, które wygodnie można otwierać… nie używając rąk. Wystarczy lekki nacisk biodra lub kolana na front szafki. Przyda się idealnie, kiedy mamy np. mokre ręce lub świeżo posmarowane kremem.

Szuflady do łazienki

Szuflady w meblach łazienkowych powinny być trwałe i estetyczne.

Hettich
Pojemna szuflada łazienkowa

Szuflady w łazience warto wykorzystać również do przechowywania ręczników itp.

Hettich
Szuflada z relingiem

Szuflada zakończona relingami pozwala na wygodne przechowywanie (i lokalizowanie) różnych akcesoriów.

Hettich
Szuflada z przeszkleniem

Szuflada z przeszkleniem ułatwia znalezienie wybranej rzeczy, a przy tym wygląda lekko i estetycznie.

Hettich
Szuflada łazienkowa z przegródkami

Szuflada podzielona na przegródki lub specjalny organizer to rozwiązanie, które bardzo ułatwia przechowywanie kosmetyków i codzienne korzystanie z nich.

Katarzyna Laszczak

Szuflada łazienkowa z organizerem

Wszyscy wiemy, że liczba kosmetyków i różnych akcesoriów, bywa duża (powiedzmy śmiało – nawet bardzo duża). Znalezienie potrzebnej w danej chwili rzeczy bywa trudne i zabiera czas. Dlatego genialnym rozwiązaniem są specjalne organizery na kosmetyki, przeznaczone do łazienkowych szuflad. Szuflada podzielona na małe przegrody, albo specjalny element z przegródkami odmienia Wasze życie. Taki organizer powinien być wykonany z wysokiej jakości tworzywa, dopasowanego kolorystycznie do szuflady, powinien być również łatwy do umycia.

Pojemne szuflady łazienkowe

Jeśli powierzchnia łazienki na to pozwala, warto zaopatrzyć się w szafkę z szufladami, w których będziemy przechowywać również ręczniki, szlafroki, podręczy zapas większych kosmetyków, albo środków higieny. Taka szuflada oczywiście musi być odpowiednio pojemna i wytrzymała, ale i tutaj przydadzą się sprytne dodatkowe rozwiązania.
Częściowo przeszklone boki szuflad sprawią, że łatwiej nam będzie się zorientować w „zasobach” i znaleźć np. odpowiedni ręcznik. Podobnym ułatwieniem są szuflady, których górną część stanowią relingi – dzięki nim również mamy widok z boku, a dodatkowo możemy wykorzystać je do stworzenia dodatkowych przegród, w których wygodnie umieścimy np. kosmetyki w wysokich butelkach.

Dowiedz się też: Jak kupować pytki ceramiczne do łazienki i jak odczytywać oznaczenia na etykietach płytek

Szuflady w meblach łazienkowych mogą nam zaoferować znacznie więcej niż tylko „miejsce do przechowywania rzeczy”. Warto o tym pamiętać wybierając meble do łazienki. Pozornie drobne ułatwienia sprawiają, ze nasze życie jest wygodniejsze i lepiej zorganizowane (co zostawia więcej czasu na przyjemności).

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Hettich

Polecamy Ci również

Zobacz także