Stylowa łazienka

Nowoczesna łazienka powinna być funkcjonalna, ładna i budząca pozytywne emocje, zarówno u domowników, jak i gości. Na ostateczny wygląd łazienki decydująco wpływa wzornictwo zamontowanych w niej urządzeń łazienkowych. Dlatego ich wybór powinien być przemyślany, zgodny z naszym gustem oraz obowiązującymi trendami.

Klienci oczekują, aby wszystkie elementy łazienkowe były trwałe i funkcjonalne, a ich wzornictwo aktualne. W sklepach wybór jest tak ogromny, że trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie, a jeszcze trudniej dopasować do niego pozostałe elementy wyposażenia. Czasami z pomocą przychodzą producenci, którzy rekomendują do poszczególnych urządzeń łazienkowych wyroby uzupełniające i kompletujące wystrój łazienki. I tak do danej ceramiki firma poleca konkretne kolekcje baterii łazienkowych, wannę, meble czy dodatki łazienkowe. Klient otrzymuje gwarancję dopasowania wzorniczego i funkcjonalnego. Jednocześnie takie rozwiązanie ułatwia kupującym dokonanie szybkiego i trafnego wyboru.

styl romantycznyTendencje występujące aktualnie we wzornictwie łazienkowym dzielimy na trzy główne style:

Styl romantyczny. W stylu romantycznym, inspirowanym minionymi epokami, odnajdujemy ceramikę o łagodnych formach oraz zaokrąglonych krawędziach. Mnóstwo tu falistych powierzchni i ozdobników, które dodają wnętrzu zmysłowego charakteru. Styl ten wybierają klienci, którzy cenią klasę i elegancję.

Stylowa łazienka - zdjęcie 2Styl ponadczasowy. Styl ponadczasowy wyróżnia się uniwersalnym wzornictwem - to rozwiązanie na lata. Klasyczne, proste kształty urządzeń szybko się nie znudzą i będą aktualne przez długi czas. W stylu tym całkowicie odrzuca się ornamenty na rzecz funkcjonalności. Nie ma tu miejsca na wyrafinowane i wyszukane formy, a dodatkowe elementy dekoracyjne wydają się zbędne.

styl trendyStyl trendy. Styl trendy cechuje konsekwentnie minimalizm, który hołduje oszczędnej estetyce. Najmodniejsze są modele proste, regularne, niezwykle geometryczne i całkowicie pozbawione dekoracji. Dominują tu formy prostokątne, kwadratowe i okrągłe.

Najnowsze trendy dekoracji łazienki zmieniły także przestrzeń wokół umywalki. Modna umywalka nie stoi już samotnie podpierana prostym, kolumnowym postumentem. Zdecydowanie ładniejszym rozwiązaniem jest dekoracyjny półpostument, którego wzornictwo idealnie dopasowane jest do formy umywalki. Innym bardzo modnym sposobem aranżacji jest wpuszczenie umywalki w blat, bądź postawienie jej bezpośrednio na blacie.

stylowa łazienkaNajprostszym rozwiązaniem jest, gdy blatem staje się szafka podumywalkowa, ale może być on także wykonany z dowolnego materiału np. szkła hartowanego, szlachetnego drewna, marmuru, stali czy konglomeratu. Połączenie z konkretnym tworzywem nadaje umywalce, a co za tym idzie, całej łazience odmiennego, oryginalnego charakteru. Ciekawie wygląda także umywalka ze zintegrowanym blatem ceramicznym. Blat wokół umywalki nie tylko podnosi estetykę wnętrza, to także bardzo praktyczne rozwiązanie, które tworzy dodatkową przestrzeń na potrzebne do toalety drobiazgi.

Zmiany w łazience dotyczącą nie tylko wystroju czy elementów jej wyposażenia, ale także roli, jaką odgrywa ona w naszym życiu. Współczesny kult łazienki celebruje żywioł wody. Dziś to już nie tylko pomieszczenie higieny, ale przede wszystkim wyjątkowe miejsce we własnych czterech ścianach, które ma zapewnić relaks i dystans od codziennego stresu. Dominującym trendem w łazience staje się zatem wellness, czyli wyposażanie prywatnej łazienki w urządzenia z hydromasażem. Nowoczesne wanny, kabiny parowo-masażowe, czy panele masażowe oprócz terapii wodnej, zapewniają szereg funkcji pozytywnie wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie, jednocześnie doskonale wpisując się w trendy obwiązujące w dekoracji wnętrz.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Roca

Polecamy Ci również

Zobacz także