Skuteczna ochrona przed słońcem

Dawniej opalenizna nie była modna. Kobiety chroniły swoją skórę przed słońcem pod parasolkami i ażurowymi rękawiczkami, a jasna karnacja oznaczała pochodzenie z wyższych sfer.

skuteczna ochrona przed słońcemModa na opalanie pojawiła się na początku lat sześćdziesiątych i spowodowała również większe zainteresowanie jego szkodliwością. Zaczęto zwracać uwagę na odległe skutki działania słońca na skórę w postaci przedwczesnego jej starzenia oraz możliwości rozwoju nowotworów.

Lato to czas kiedy nasza skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie słoneczne, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej ochronie i zastosować się do kilku poniższych rad.

1. Nie opalaj się w czasie największej intensywności słońca, czyli między godziną 11 a 15.

2. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się balsamy brązujące. Są zdrowsze niż słońce i lepsze niż samoopalacze – nie wydzielają aż tak intensywnego zapachu i opalają skórę nadając jej delikatny, brązowy odcień. Zawsze na początek lepiej wypróbować balsam delikatnie brązujący, żeby nie mieć kłopotu ze smugami i zaciekami.

3. Kremy z filtrem – stosuj je zawsze i pamiętaj, że im wyższy filtr tym skuteczniejsza ochrona. Dostępne są również kremy (blokady), które w ogóle nie przepuszczają promieni słonecznych.

4. Pamiętaj, że po niektórych zabiegach dermatologicznych lub kosmetycznych należy całkowicie unikać słońca.

5. Pij dużo wody. Dodatkowo możesz używać kremów regenerujących do odwodnionej skóry.

6. Po każdej kąpieli słonecznej dobrze nawilż skórę.

7. Nigdy nie dopuść do poparzenia skóry promieniami słonecznymi.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Antonina Manikowska

Zdjęcia: Antonina Manikowska

Polecamy Ci również

Zobacz także