Rodzinna łazienka

Rodzinna łazienka

rodzinna łazienkaZaplanowanie łazienki przeznaczonej dla całej rodziny to prawdziwa sztuka kompromisu.

Rozmieszczenie i dopasowanie wszystkich elementów wyposażenia do potrzeb każdego z domowników może być bardzo kłopotliwe. Radzimy jak stworzyć łazienkę, która będzie równie wygodna dla dorosłych i dzieci.

Funkcjonalność przede wszystkim

Mama, tata i dwójka dzieci. Wszyscy korzystają
z jednej łazienki, ale każde z nich ma odrębne wymagania odnośnie elementów wyposażenia. Zagospodarowanie każdego metra kwadratowego zaowocuje niekończącymi się problemami z użytkowaniem tego pomieszczenia. Umieszczanie bidetu, wanny z hydromasażem, prysznica oraz innych gadżetów to nie rozwiązanie dla rodzinny.

Projektując łazienkę przeznaczoną dla całej rodziny, musimy pamiętać, że ma być ona przede wszystkim funkcjonalna. Nie oznacza to założenia w niej wszystkich dostępnych sprzętów armatury sanitarnej. Należy wybrać tylko te, które są najbardziej potrzebne, a zarazem nie zajmują zbyt dużej przestrzeni.

akcesoria łazienkowewanna z prysznicem

Nie tylko wygląd

W łazience stworzonej dla rodziny wygląd nie jest oczywiście priorytetem. Kluczowa jest funkcjonalność i komfort użytkowania. Dostęp do urządzeń sanitarnych powinien być łatwy, zatem zrezygnować należy z zastosowania ścianek działowych.

Bardzo możliwe, że podczas porannej toalety w łazience znajdą się dwie lub trzy osoby, a tylko jednej udałoby się korzystać ze zlewu. Wybór jest prosty - dwie umywalki albo zapisy na godziny.

Jeśli zależy nam na oszczędności miejsca, wybierzmy prysznic. Natomiast jeśli mamy w domu małe dzieci (albo wkrótce planujemy powiększyć rodzinę), wanna będzie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Optymalne  byłoby zastosowanie obu tych elementów, jednak wszystko zależy od metrażu pomieszczenia. Szeroki asortyment z wyposażeniem łazienek daje nam możliwości kupienia wanny, która jest odpowiednio wyprofilowana, aby również korzystać z niej jako prysznica - w tym celu wystarczy do niej odpowiedni parawan nawannowy.

Zastanawiając się nad kolorystyką łazienki przeznaczonej dla całej rodziny, szczególną uwagę należy zwrócić na neutralne barwy, które zaakceptuje każdy z domowników. Łazienka musi mieć uniwersalny charakter, dlatego stylistyczny umiar jest jak najbardziej wskazany.

łazienka dla rodzinywanna owalna

Wszechobecny porządek

Zastosowanie w łazience pojemnych półek to absolutna podstawa. Muszą się w nich pomieścić ręczniki, liczne środki czystości oraz kosmetyki należące do każdego z domowników. Pozostawienie tych elementów na otwartej przestrzeni łazienki sprawi, że będzie ona wyglądała na zaniedbaną.

W łazience powinien pojawić się kosz na pranie, nawet jeśli pralka znajduje się w innej części domu. Tradycyjny kosz może nie komponować się z zresztą pomieszczenia i sprawiać wrażenie nieestetycznego, dlatego wielu producentów proponuje swoim klientom kosze do zabudowy. Nie rzucają się w oczy, a przede wszystkim sprawiają, że na posadzce nie zostają rzucone niedbale koszulki i skarpetki.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Lazienkaplus.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także