Rodzaje kabin prysznicowych

Rodzaje kabin prysznicowych

Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią długich kąpieli w wannie, bądź po prostu nie mają na nią miejsca w łazience.

Dla wielu osób kabina prysznicowa jest koniecznością. Niekiedy łazienki mają tak małą powierzchnię, że zamontowanie w niej wanny bywa niemożliwe.

Dobierz kabinę do swojej łazienki
Najczęściej spotykane kabiny, to te montowane przy ścianie. Ich podstawą może być brodzik o praktycznie dowolny kształcie. Bardzo często sprzedawane są w komplecie z baterią i obudową. Takie kabiny są montowane w małych łazienkach, gdyż pozostawiają więcej wolnej przestrzeni.
Kolejnym typem są kabiny wolno stojące, czyli takie, które nie dotykają ścian. Ze względu na dużą ilość miejsca, którą zajmują nadają się do salonów kąpielowych lub dużych łazienek. Montowanie kabiny wolno stojącej jest dość kłopotliwe w instalacji, gdyż wymaga specjalnego doprowadzenia wody i odpływu.
W łazienkach, które posiadają wnękę mogą być instalowane kabiny wnękowe. Bardzo często zdarza się, że celowo dobudowuje się ściankę, aby stworzyć miejsce dla takiej właśnie kabiny. Takie rozwiązanie pozwala na wydzielenie prysznica od pozostałej części łazienki. 

kabina prysznicowaprysznic

kabina narożna szklanakabina narożna

Drzwi kabiny mogą otwierać się w dwojaki sposób: na zewnątrz, bądź mogą być zamontowane na rolkach. Ta druga opcja sprawdzi się w małych łazienkach, gdyż drzwi otwierane na zewnątrz mogą kolidować z innymi urządzeniami.
Przy zakupie kabiny warto zwrócić również uwagę na jej szczelność. Powinna być szczelna nie tylko w miejscach, w których styka się z brodzikiem, ale także na ściankach i przy drzwiach. Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest rodzaj szkła, z którego wykonane są drzwiczki. Warto wydać więcej pieniędzy i kupić drzwiczki ze szkła hartowanego, które w przeciwieństwie do drzwi plastikowych zapewni dłuższą i bezproblemową eksploatacje kabiny. 

kabina łazienkowakabina z brodzikiemłazienka z prysznicem

Relaks w czasie kąpieli
Coraz częściej kabina, podobnie jak wanna staje się miejscem nie tylko zabiegów higienicznych, ale również relaksu. Dostępne na rynku kabiny prysznicowe mogą być wyposażone w funkcje hydromasażu. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie panelu prysznicowego, który także posiada taką funkcję. Wystarczy zamontować panel hydromasażowy, który jest wyposażony w tradycyjną rączkę i dysze boczne.

Wybór kabiny prysznicowej powinien być zgodny nie tylko z wnętrzem łazienki, ale także ze stylem naszego życia. Każdy element wyposażenia wnętrza powinien idealnie do siebie pasować, tak byśmy mogli oddać się przyjemności kąpieli pod prysznicem po męczącym dniu pracy.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magda Szaniawska

Zdjęcia: Sanplast, HomePortfolio, Villeroy&Boch, Viega, homeartbog.com

Polecamy Ci również

Zobacz także