Ręczniki łazienkowe

Ręczniki łazienkowe

Ręczniki to ważny element dekoracji wnętrza i najprostszy sposób na zmianę wystroju. Wystarczy do ich koloru dobrać świece czy doniczki kwiatów, aby uzyskać niepowtarzalny i zaskakujący efekt.

Piękno i porządek
Najczęściej dobieramy ręczniki do ogólnej tonacji łazienki. Ponadczasowe brązy, biele i beże są uzupełnieniem całości. Takie rozwiązanie jest z całą pewnością odpowiednie dla osób, które cenią tradycyjną elegancję, nie lubią mieszania różnych stylów, a w łazience chcą się po prostu zrelaksować.

Ręczniki łazienkowe - zdjęcie 1 Ręczniki łazienkowe - zdjęcie 2

Zaskakująco dobre efekty przynosi jednak przełamanie monotonii wystroju poprzez wybranie ręczników w nasyconych barwach i dopasowanie do nich pozostałych łazienkowych dodatków, np. doniczek na kwiaty, ozdobnych figurek, świec, mydelniczek. Możemy wybierać wśród turkusów, fioletów, róży i pistacji.

Ręczniki łazienkowe - zdjęcie 3 Ręczniki łazienkowe - zdjęcie 4 Ręczniki łazienkowe - zdjęcie 5

Także to, czy wybierzemy ręcznik klasyczny, czy też z ozdobną bordiurą, ma duże znaczenie przy urządzaniu łazienkowego wnętrza. Jeśli naszą łazienkę zdominowały bogate ornamenty czy jaskrawe wzory na kafelkach, pięknie będą się prezentowały w takiej przestrzeni ręczniki jednobarwne, klasyczne. I odwrotnie – do jedno lub dwubarwnych kafelek bez zbyt licznych dekorów można dobrać piękne ręczniki z secesyjnym wzorem lub z kwiatami na bordiurze. Niepowtarzalny wygląd ręczników, o których pięknie decyduje faktura bordiury, najlepiej zostanie podkreślony w łazienkach bez bogatych zdobień na kafelkach.

Ręczniki łazienkowe - zdjęcie 6 Ręczniki łazienkowe - zdjęcie 7

Praktyczne zasady
Wybierając ręczniki pamiętajmy, że nie są to produkty, które musimy użytkować przez długie lata. Możemy je zmieniać w zależności od nastroju, mody, pory roku. Będziemy w stanie szybko zmienić wygląd łazienki, gdy zakupimy różne rozmiary ręczników z kilku wybranych kolekcji i będziemy je wymieniać seriami.

Jeśli mamy dużą rodzinę, w pośpiechu łatwo jest sięgnąć po cudzy ręcznik. Warto więc przypisać każdemu członkowi rodziny produkt w innym kolorze. Takie dopasowanie nie musi oznaczać chaosu w łazience, jeśli zdecydujemy się na barwy, które do siebie pasują.kolorystycznej.

Aby zupełnie uporządkować łazienkową przestrzeń można także dobrać do ręczników szlafroki z tych samych kolekcji.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Greno

Polecamy Ci również

Zobacz także