Przyciski spłukujące

Producenci prześcigają się wręcz w pomysłach na podtynkowe przyciski do łazienki.
To już nie tylko wojna na kolory i kształty, ale także na materiały oraz strukturę przycisku. A wszystko po to, by lepiej go dopasować do wystroju łazienki.

przycisk spłukujący

Zdawać by się mogło, że trudno w tej dziedzinie wymyślić coś całkowicie nowatorskiego. A jednak.

Firma Geberit wprowadziła na rynek projekt przycisku uniwersalnego, przycisku który można zastosować w każdej łazience. Innowacja polega na tym, że przycisk jest w zasadzie tylko eleganckim półproduktem, z możliwością wypełnienia go dowolnym materiałem - dopasowanym do stylu łazienki.

Zarówno przycisk, jak też inne produkty z serii zostały zaprojektowane przez znanego, szwajcarskiego projektanta Christopha Behlinga. Jego najciekawszą realizacją jest hanowerski tramwaj wodny poruszany energią słoneczną, przewożący jednorazowo nawet 120 osób oraz zegarki TagHeuer. Christoph Behling wykładał sztukę przemysłową na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknychinstalacje do wcw Londynie. Jest laureatem wielu nagród, jak choćby IF Design Award 2006. Współpraca z firmą Geberit dopiero się rozpoczęła, |a już zaowocowała tak ciekawą realizacją.

Projektant serii przycisków o nazwie Sigma dokonał analizy kształtów i faktur najchętniej stosowanych elementów wyposażenia w łazienkach. Stąd proste formy, eleganckie
kształty i jeden przycisk o ciekawym zastosowaniu.przycisk spłukujący

Przyciski te są dostosowane do nowych stelaży podtynkowychDuofix 3. Nowe przyciski pasują również
do starszej wersji stelaża Duofix o wysokości 112 cm.  Można więc łatwo wymienić stary przycisk na zupełnie nowy
iprzycisk do spłukiwania zmienić wygląd naszej łazienki
- dodając jeden, wyrazisty element.

Przygotowanie przycisku Sigma50 do zainstalowania
w łazience jest bardzo proste.Wystarczy zedrzeć zabezpieczenie, przygotować wypełnienie na podstawie wykroju i przykleić je.spłuczka podtynkowa

Wypełnienie przycisku stanowi drewno - materiał, którego wcześniej w przyciskach nie stosowano. Można go wykleić praktycznie każdym materiałem - ograniczeniem jest tylko grubość materiału, która może wynosić maks 3,5 mm. Można więc wkleić mozaikę, drewno lub tapetę.

Dla ułatwienia projektant przygotował kilka gotowych wzorów przycisków Sigma50. Wśród tych wypełnień znalazło się między innymi szkło z motywem roślinnym i satynowe. Przycisk można też wykorzystać jako ramkę na zdjęcie lub obrazek namalowany przez dziecko.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Geberit, Andrzej Budek

Polecamy Ci również

Zobacz także