Prostownica – prosta stylizacja włosów

Znalezienie dobrej prostownicy do włosów nie jest łatwym zadaniem. Jest to wybór wymagający wiedzy na temat marki, jej popularności oraz niezawodności.

Wiadome jest również to, że nasze włosy mają różną strukturę i im lepiej dopasujemy prostownicę to naszego rodzaju włosa tym lepszy i zdrowszy będzie efekt stylizacji.

Jeśli masz cienkie, suche włosy, to w tej sytuacji nie potrzebujesz prostownicy z dużą mocą grzewczą. Dla takiego rodzaju włosów polecamy prostownice z płytkami ceramicznymi. Modele ceramiczne mają różne funkcje i różne ustawienia ciepła. Większość prostownic z płytkami ceramicznymi zawierają technologie jonową, która minimalizuje skłonność do skręcania i elektryzowania się włosów, a co najważniejsze - nie niszczy włosa i jednocześnie go odżywia.

Remington S9500 pearl straightener

Prostownica Remington S9500 jest idealna dla cienkich, suchych włosów, dzięki swojej powłoce perłowej oraz technologii jonowej. Prostownica Remington S9500 wygładza i odżywia włosy, rozprowadza ciepło równomiernie, posiada super gładkie płytki, które pozostawią włosy błyszczące i miękkie.


Paul Mitchell Protools

Model Paul Mitchell Protools jest jednym z modeli polecanych do stylizacji włosów. Jego powłoka jest ceramiczna i delikatna dla włosów. Ekspresowo się nagrzewa, wygładza włosy pozostawiając je lśniące i gładkie. Prostownica Paul Mitchell Protools może być wykorzystywana do tworzenia różnych fryzur np. do tak zwanych „niesfornych loków”.

Jeśli masz grube proste, lekko falowane lub mocno kręcone włosy, najlepszym wyborem będą prostownice z szerokim zakresem temperatur. Bardzo dobrze sprawdzą się prostownice turmalinowe oraz tytanowe. Turmalin jest jednym z najnowszych materiałów, które są obecnie stosowane do produkcji prostownic, ponieważ zwiększa on gładkość i poprawia właściwości jonowe prostownicy, dzięki czemu włosy są bardziej lśniące i odżywione. Prostownica tytanowa zazwyczaj ma szersze płytki, ponieważ jest tak zaprojektowana, aby przyspieszyć proces stylizacji, a do prostowania grubszych włosów na większej powierzchni tego typu prostownice są najbardziej praktyczne i efektywne.

FHI Heat Platform

Prostownica FHI Heat Platform jest prostownicą turmalinową z funkcją wysokich temperatur, dzięki czemu można łatwo rozprostować nawet najbardziej kręcone włosy bez obawy o uszkodzenie trzonu włosa. Prostownica turmalinowa FHI Heat Platform szybko się nagrzewa, dokładniej i łatwo modeluje włosy zarówno długie jak i krótkie, bez konieczności przeciągania jej wiele razy w tym samym punkcie włosów.

Izunami KTX 450

Tytanowa prostownica Izunami KTX 450 z funkcją wysokich temperatur, idealnie wygładza włosy nadając im elastyczność i połysk. Dzięki tytanowym płytkom jest bezpieczna dla trzonu włosa. Prostownica Izunami KTX 450 jest też polecana do stosowania przy zabiegach keratynowych.


TS-2 Millennium

Tytanowa prostownica TS-2 Millennium ma unikalny kształt i design. Specjalna konstrukcja tego żelazka pozwala na prostowanie blisko skóry głowy i uszu. Inne, ważne cechy tej prostownicy to natychmiastowe ustawienie odzysku ciepła a także ustawienie specjalnego ciepła dla gęstych, kręconych włosów.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Patrycja Nowak

Źródło: flatironqueen.com

Zdjęcia: mybeautynaturally.com, myhealthystrides.com

Polecamy Ci również

Zobacz także