Pranie w ekobąbelkach

Pranie w ekobąbelkach

Ekobąbelki oraz klasa energetyczna A+++, czyli skuteczne pranie w temperaturze nawet 15°C i oszczędność energii do 30% podczas standardowego prania, to atuty nowej pralki Samsung.

Pranie w ekobąbelkach - zdjęcie 1Pralka Samsung WF0804Y8E (zaprezentowana po raz pierwszy podczas berlińskich targów IFA), jest przykładem nowoczesnego podejścia do kwestii elektroniki użytkowej: łączy w sobie troskę o środowisko i wysokość wydatków użytkowników z dbałością o design oraz najwyższą skuteczność prania. Pralka zapewnia przyjazny środowisku i tkaninom sposób prania, za który odpowiadają delikatne ekobąbelki, umożliwiające skuteczne pranie nawet w temperaturze 15°C.

Najlepszą ekologiczną rekomendacją dla sprzętu jest jego wysoka klasa energetyczna, dlatego pralka z imponującą klasą energetyczną A+++ dystansuje w tej kategorii konkurentów, zużywając podczas standardowego prania aż o 30% mniej energii niż inne pralki klasy A.

Zielona moc bąbelków
Ekobąbelki pozwalają prać skutecznie nawet w temperaturze 15°C. Dzieje się tak, ponieważ delikatne bańki docierają w głąb tkanin 40-krotnie szybciej niż gęsta woda. Przenikają materiał, dokładnie usuwając plamy i osady, nawet w wodzie o niskiej temperaturze. Oszczędzimy w ten sposób energię, która w konwencjonalnych programach prania musiałaby posłużyć do podgrzania wody do temperatury 40°C. Z uporczywymi plamami program Eco radzi sobie już w temperaturze15°C, podczas gdy tradycyjna pralka do osiągnięcia tego samego efektu potrzebuje temperatury 40°C. Skąd się biorą ekobąbelki? To efekt automatycznego zmieszania detergentu z powietrzem i wodą na chwilę przed uruchomieniem właściwego programu piorącego.

Czystość i subtelność diamentu
W konstrukcji pralki znajduje się m.in. specjalnie wyprofilowany bęben z otworami w kształcie diamentów. Aby zapobiec niszczeniu tkanin podczas prania, otwory bębna Diamond Drum są o 36% mniejsze niż w tradycyjnych pralkach. Dzięki temu prane materiały nie mechacą się i nie rozrywają. Dla tkanin delikatnych, wrażliwych na temperaturę i zniszczenie urządzenie proponuje specjalne programy, m.in. poparty certyfikatem Woolmark program dla wełny, jedwabiu czy gore-texu.

Pranie w ekobąbelkach - zdjęcie 2 Pranie w ekobąbelkach - zdjęcie 3

Pralka delikatnie obchodzi się nie tylko z tkaninami, ale też dba o komfort naszych najbliższych. Wyjątkowo cicha praca pralki (68 dBA) pozwoli spać spokojnie wszystkim domownikom, nawet tym, których sypialnie znajdują się w bliskim sąsiedztwie działającego sprzętu. Superszybki 15-minutowy program rozwiąże też problem prania „last-minute”, gdy przed wyjazdem na urlop zorientujemy się, że nie wypraliśmy ulubionej bluzy czy spodni. Nie musimy też czyścić wnętrza pralki, bo zrobi to za nas program Eco Drum Clean, dzięki któremu bęben i drzwiczki pralki są automatycznie sterylizowane wodą o temperaturze 70°C. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk na intuicyjnym panelu LED i wszystko dzieje się samo.

Pralka, o ładowności 8 kg i mocy 1400 obrotów/min będzie dostępna w Polsce od listopada br.
Sugerowana cena: 3999 zł.

Oceń artykuł
3,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Samsung

Polecamy Ci również

Zobacz także