Pomysłowe meble i rozwiązania do małych łazienek

0
Aranżacja łazienki
W aranżacji małej łazienki liczy się każdy centymetr przestrzeni. Warto skorzystać z rozwiązań, które to ułatwią.

Masz za dużo kosmetyków? To nieprawda. Po prostu masz za mało miejsca. Podpowiadamy, jak efektywnie wykorzystać miejsce w małej łazience.

Słupek łazienkowy

Pomysłowy i praktyczny układ półek w słupku łazienkowym umożliwia przechowywanie w nim nawet mopa z wiaderkiem.

Cersanit
Mała łazienka

Urządzając małą łazienkę musimy zadbać nie tylko o swobodę poruszania się po niej, ale i o jak najlepszą funkcjonalność mebli. Kosmetyki zawsze powinny być pod ręką.

Kludi
Mobilne lustro łazienkowe

Mobilne lustro pozwala na wygodne zbliżanie i oddalanie tafli. A na półce pod lustrem ustawimy najpotrzebniejsze lub najczęściej używane kosmetyki.

Cersanit
Szafka pod umywalkę do małej łazienki

Jeśli umywalka jest blisko sedesu, bardzo dobrym rozwiązanie będzie szafka pod nią z miejscem na papier toaletowy i szczotkę do w.c.

Cersanit
Obudowa wanny ze schowkami

Świetnym rozwiązaniem jest obudowa, pozwalająca wykorzystać miejsce wokół wanny.

Cersanit
Meble do małej łazienki

Wysoki słupek, funkcjonalna szafka pod umywalkę i wanna ze schowkami - to przykład rozwiązań dobrze wykorzystujących przestrzeń łazienki.

Cersanit
Schowki w obudowie wanny

Schowki w obudowie wanny przydadzą się do przechowywania ręczników, chemii łazienkowej itp.

Cersanit
Funkcjonalna i ładna aranżacja łazienki

Dobrym pomysłem są wielofunkcyjne elementy wyposażenia, np. pojemnik na pranie służący też jako siedzisko.

Cersanit
Wygodne meble łazienkowe

Szeroki rant umywalki i wanny do dodatkowe powierzchnie, które możemy wykorzystać.

Cersanit

Przy małej powierzchni łazienki trzeba jak najlepiej wykorzystać całe dostępne miejsce. Ale trzeba przy tym uważać, żeby nie zagracić łazienki. W funkcjonalnym wykorzystaniu niewielkiej przestrzeni pomogą nam sprytne meble i rozwiązania łazienkowe. Warto przede wszystkim postawić na meble, zawierające jak najwięcej schowków. Zastanówmy się też nad ergonomią mebli – czy zostały one zaprojektowane z uwzględnieniem rzeczywistych zachowań – tak, żeby potrzebne rzeczy były pod ręką i łatwo dostępne.

Masz małą łazienkę? Poznaj aranżacyjne triki, które powiększą ją optycznie

Meble do małej łazienki

W małej łazience na pewno dobrze sprawdzą się meble o prostych kształtach i gładkich frontach. Wizualnie „zabiorą” one najmniej miejsca. Bardzo ważne jest dobrze przemyślane i zaprojektowane wnętrze. W szafce pod umywalką przyda się np. szuflada podzielona na przegródki, w której łatwiej będzie utrzymać porządek w kosmetykach, czy drobnych akcesoriach. Dobrze też, żeby szafka miała reling na ręcznik – zaoszczędzi nam to miejsca do powieszenia ręcznika, a do tego będzie bardziej estetyczne niż bp. haczyk na ścianie.
Jeśli umywalka znajduje się blisko sedesu świetnie sprawdzi się szafka pod umywalkę, w której boku przewidziano miejsce na papier toaletowy i szczotkę do w.c.
W małej łazience przyda się także słupek – wysoka i wąska szafka zajmuje niewiele miejsca, a jest pojemna i pozwala dobrze wykorzystać miejsce. Zwróćmy jednak uwagę na rozmieszczenie półek – tak żeby się zmieściły również wyższe opakowania środków czystości, czy wiadro. Są także słupki, w których przewidziano miejsce na mop.

Wygodne i praktyczne rozwiązania łazienkowe

W naszych łazienkach często obudowujemy wannę To rozwiązanie dobre ze względów estetycznych, ale zastanawialiście się kiedyś, ile miejsca traci się w ten sposób? Warto je wykorzystać – decydując się na tradycyjną obudowę, warto pomyśleć o urządzeniu schowka pod wanną. Są też gotowe rozwiązania, czyli obudowa wanny z kilkoma wygodnymi schowkami pod wanną, ukrytymi za uchylnymi drzwiczkami. Pozwalają one pomieścić różna akcesoria łazienkowe. W obudowie wanny przyda się też szeroki rant, służący jako wygodna półka na podręczne kosmetyki i akcesoria do kąpieli.
Pomyślmy też o elementach wyposażenia, które mogą spełniać więcej niż jedną funkcję. W łazience przyda się kosz na pranie. Jeśli zdecydujemy na zamykany, w miarę solidny pojemnik – będziemy mieć jednocześnie siedzisko (szczególnie wygodne są kontenerki wyposażone w kółka).
Wybierając szafki zwróćmy uwagę na sposób ich otwierania. W łazienkach dobrze sprawdzają się szafki z otwieraniem typu push – ich drzwiczki wystarczy dotknąć, żeby się otwarły. Docenimy to, kiedy będziemy mieli np. nasmarowane kremem ręce. Dodatkowo takie szafki nie mają uchwytów, a taki gładki front optycznie „zabiera” mniej miejsca. To może drobiazg, ale w małych łazienkach właśnie drobiazgi liczą się najbardziej.

Czy remont łazienki bez skuwania płytek jest możliwy? Dowiedz się, jak to zrobić

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Cersanit

Polecamy Ci również

Zobacz także