Podwieszane WC – nowoczesne, higieniczne i praktyczne

Instalacje podtynkowe w łazience
WC ze stelażem podtynkowym są bardzo praktyczne i mają wiele zalet użytkowych i estetycznych.

Remont łazienki to zawsze duże wyzwanie i podjęcie trudnych decyzji co do jej wyposażenia w tym jakie WC wybrać. Rozwiązaniem tego problemu będzie wybór nowoczesnego modelu podwieszanego.

Nowa łazienka to i nowa ceramika. Obecnie najczęściej montowane miski toaletowe to te w wersji podwieszanej na stelażach podtynkowych. Są one bardzo praktyczne i mają wiele zalet użytkowych i estetycznych.

Czysto i higienicznie

Jedną z najważniejszych zalet stelaży podtynkowych jest łatwość w utrzymaniu czystości. Miska wisi nad podłogą co ułatwia sprzątanie. Wiele elementów takich jak zagięcie kolanka odpływowego czy zbiornik spłuczki jest ukryta a więc nie trzeba ich czyścić. Miski są dostępne w różnych kształtach i wymiarach. Obecnie hitem są bezkołnierzowe miski toaletowe z powierzchnią antybakteryjną.

Zobacz: Umywalki łazienkowe - rodzaje, modele, materiał, sposób montażu

Oszczędność przestrzeni

Decydując się na instalację podtynkową zyskujemy dodatkową przestrzeń, którą możemy wykorzystać jako półkę lub zamkniętą szafkę sięgającą sufitu. WC podwieszane idealnie sprawdzi się w małych łazienkach, na rynku są dostępne modele, które umożliwiają spłaszczenie zabudowy aż do 11,5 cm.

Ukryta instalacja

Zabudowa zasłania wszystkie instalacje i spłuczkę. Na zewnątrz pozostają jedynie elegancki przycisk spłukujący i miska. Obudowa stelaża może być wykończona pod kolor całej łazienki.

Oszczędność wody

Dzięki zastosowaniu rozwiązań podtynkowych możemy zaoszczędzić troszkę pieniędzy dzięki zmniejszonemu zużyciu wody (nawet do 14400 l wody rocznie) – a to wszystko dzięki regulacji ilości spłukiwanej wody oraz opóźnionemu mechanizmowi napełniania.

To Cię zainteresuje: Ceramika sanitarna bezkołnierzowa - higieniczna i ekonomiczna

Pewność i wygoda

Stelaż podtynkowy to solidne rozwiązanie - utrzymuje obciążenie do 400 kg i jest łatwy do zamontowania. Składa się z mocnej stalowej konstrukcji i przyłączy instalacyjnych. Rama podtrzymuje zbiornik spłukujący oraz miskę. Solidny, trwały stelaż gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Dla osób niepełnosprawnych lub starszych udogodnieniem jest możliwość montażu stabilnego uchwytu.

Dyskrecja

Toaleta dzięki swojej obudowie wycisza odgłosy napełniania i spłukiwania zbiornika. Dodatkowa izolacja obniża poziom hałasu do 22dB.

Sprawdź: Pomysły na designerskie umywalki

Wybieraj rozsądnie

Jednym z niewielu minusów stelaża podtynkowego jest to, że gdy się zepsuje to jego wymiana wiąże się z poważnym remontem. Dlatego nie warto oszczędzać na tej części łazienki.

RADA ARCHITEKTA KAI KOWACZ
MISKA CZY KOMPAKT?
W nowoczesnym projektowaniu wnętrz wolnostojący kompakt odchodzi powoli do lamusa. Wyjątek stanowią łazienki stylowe, np. urządzane na modę angielską lub w duchu retro. Miski wiszące wypierają kompakty z wielu powodów. Dla mnie najważniejszym argumentem przemawiającym za stelażem jest oszczędność przestrzeni, bo w typowych mieszkaniach łazienki najczęściej są niewielkie. Taki sposób montażu pozwala rzeczywiście zachować większą przestronność, a dodatkowo optyczne powiększa powierzchnię – zawieszenie wyposażenia nad podłogą sprawia, że pomieszczenie wydaje się mniej zabudowane.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Cersanit

Polecamy Ci również

Zobacz także