Podłoga do łazienki

Planujesz remont łazienki albo jesteś na etapie budowy domu, sprawdź co będzie odpowiednie na podłogę. Podłoga w łazience musi być ładna, jak wszystko w Twoim domu, ale przede wszystkim funkcjonalna i odpowiednia do warunków, które w niej panują. Skorzystaj z Naszych porad i wybierz coś dla siebie.

Drewno

Lite drewno lub podłogi laminowane są piękne, ale nie do końca sprawdzą się w łazience, ponieważ pęcznieją  i odbarwiają po wpływem ciepła. Drewno tekowe i bambus nadają się za to idealnie, pokryte specjalnym laminatem nie przepuszczają wilgoci i nie odkształcają się.

Rustykalizm

Do łazienki w stylu rustykalnym terakota i płytki ceramiczne pasują idealnie. Na rynku dostępne
są w szerokiej gamie kolorów, faktur i wykończeń, które imitują wygląd naturalnego kamienia. Porcelana jest bardziej wytrzymała niż płytki ceramiczne i lepiej znosi obciążenie.

Polerowana podłoga

Polerowany beton lub kamień, wyglądają  bajecznie, jednak mogą być niebezpieczne, ponieważ mokre stają się śliskie. Alternatywą dla niech jest użycie powłoki akrylowej lub żywicznej.

Kamień naturalny

Marmur, granit, wapień i trawertyn są porowate, ale jeżeli dobrze je zabezpieczymy i wypolerujemy, wytrzymają przez wiele lat. Granit dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, a różnorodność wzorów marmuru i onyksu, może przyprawić o zawrót głowy. Piękno kamienia naturalnego kryje się w tym, że może mieć jednolity kolor ale niezliczoną ilość deseni.


 
Podłogi do małych łazienek

W małych łazienkach doskonale sprawdzą się płytki ceramiczne. Położone na ścianach i podłodze spowodują, że łazienka będzie wyglądała na większą. Jeśli używasz tej samej płytki na podłodze
i na ścianie, wizualnie powiększysz przestrzeń, jeżeli użyjesz mniejszych płytek, kafelków albo mozaiki, efekt będzie odwrotny – przestrzeń się zmniejszy.

Podłogi z korka

Korek był popularny w latach 60. i 70., teraz na nowo przeżywa renesans. Jest naturalnie odporny na pleśń i ekologiczny. Do jego zbioru używa się kory, bez konieczności przycinania całego drzewa.

Nowoczesne gumowe podłogi

Gumy, winyl, linoleum i marmoleum są stworzone do podłóg w łazience. Niedrogie, wodoodporne
i łatwe do utrzymania w czystości, do tego dają przyjemne uczucie ciepła pod stopami.Metaliczny wygląd

Aby dodać łazience odrobiny blasku wybierz podłogę, która ma metaliczny połysk lub daje efekt metalicznych płytek. To świetny sposób, aby odbić światło i wyeksponować bogate wyposażenie.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe szybko stało się popularną metodą stosowaną w łazience. Nie ma nic gorszego niż wychodzenie na zimną podłogę po kąpieli. Podgrzewana podłoga szybciej wysycha
i nie trzeba instalować dodatkowych grzejników. Zanim zdecydujesz się na takie ogrzewanie sięgnij po poradę eksperta, ponieważ istnieją dwa systemy podgrzewania. Pierwszy „na mokro”, gdzie podłoga podgrzewana jest ciepłą wodą płynącą w rurach pod podłogą, i drugi „na sucho” podgrzewany kablem elektrycznym.Oceń artykuł
2,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: housetohome.co.uk

Polecamy Ci również

Zobacz także