Płytki łazienkowe z połyskiem

Błyszczące płytki powróciły do łask. Połyskująca złotem i srebrem glazura, pełna designerskiego powabu nada każdej łazience luksusowego i wytwornego charakteru. Pomoże stworzyć wnętrze w stylu glamour.

Płytki łazienkowe z połyskiem - zdjęcie 1

Styl glamour powstał na początku XX wieku w opozycji do chłodnego minimalizmu. Do wnętrz wkroczyła dekoracyjność.
Swoimi zdobieniami nawiązuje do baroku, ale widać w nim również ornamentykę rokoko i orientu. Współczesny glamour umiejętnie łączy w sobie szyk i bogactwo zdobień z prostymi i nowoczesnymi formami.  

Płytki łazienkowe z połyskiem - zdjęcie 2 Płytki łazienkowe z połyskiem - zdjęcie 3

Przepych...
Błyszczące płytki znakomicie odbijają światło, przez co świetnie nadają się do niewielkiej łazienki. Jeśli jednak chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie wybierz połyskującą glazurę w jasnym kolorze. Ciemne kolory w małej łazience będą wyglądać mrocznie i sprawią, że wnętrze wyda się mniejsze.

...i prostota
Współczesny glamour w łazience to proste formy mebli, ceramiki oraz dekoracyjność glazury i łazienkowych dodatków. Jednak glamour to nie tylko blask złota i srebra. Swoje wnętrze możesz zaaranżować we wszystkich dostępnych kolorach, lecz jeśli chcesz w nim utrzymać styl glamour zadbaj o błyszczące akcenty i charakterystyczne dla niego dodatki. Uważaj jednak, by nie przesadzić z błyskotkami i we wszystkim zachować umiar. 

Płytki łazienkowe z połyskiem - zdjęcie 4 Płytki łazienkowe z połyskiem - zdjęcie 5 Płytki łazienkowe z połyskiem - zdjęcie 6

Aranżacja
Jak widać na pierwszym zdjęciu projektant zdecydował się wyłożyć tylko część ściany mozaiką
w złotym kolorze. Reszta pomieszczenia pokryta jest dużymi, jasnym płytkami, które znakomicie odbijają światło. Z mozaiką współgra pomalowana na złoto ściana. W tej łazience nie zobaczymy bogato zdobionych mebli, ani zbędnych bibelotów. Ceramika i armatura łazienkowa ma prostą
i nowoczesną formę. Całość aranżacji dopełnia lustro oprawione w złotą, barokową ramę oraz subtelne dodatki ustawione na blacie umywalki.

Oceń artykuł
3,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magda Szaniawska

Zdjęcia: HomePortfolio, Villeroy&Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także