Płytki ceramiczne - trendy

Płytki ceramiczne - trendy

Trendy w urządzaniu łazienek wyznaczają Hiszpanie oraz Włosi - są prekursorami wzorów płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek. Co zatem będzie popularne w najbliższych sezonach?

Najważniejszą hiszpańską imprezą, na której prezentowane są kierunki w zdobieniu płytek ceramicznych jest CEVISAMA. Na targach w Walencji nowości prezentuje większość hiszpańskich producentów, ale nie tylko. Mocną grupę stanowią firmy włoskie, a także te spoza Europy, m.in. chińskie, tureckie i indyjskie.

płytki ceramicznepłytki ścienne

Co zatem będzie modne w najbliższych sezonach? Głównie imitacje kamienia i drewna zdobione często przestrzennymi wzorami: falami, kubikami i kosteczkami. To wszystko w delikatnych kolorach - beżach i szarościach.
Imitacje płytek kamiennych i drewnianych widzieliśmy już wcześniej, natomiast nowatorskie podejście zaprezentowała włoska firma Provenza - płytki ceramiczne imitujące drewno, na których rysunek nie przypomina desek tylko pnie drzewa. Charakterystyczne jest to, że płytki łazienkowe dostępne są w wersji naturalnej i polerowanej „lucidato”.

płytki łazienkowearanżacja łazienki

Targi w Walencji są ważne, ale jeśli chce poznać się potencjał hiszpańskich projektantów, należy udać się do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów miasta Castellon, gdzie swoją siedzibę ma firma Grupo Porcelanosa. Firma nie wystawia się na targach, jednak w tym czasie przyjmuje gości z całego świata w swojej siedzibie. Grupo Porcelanosa to generalnie trzy firmy związane z płytkami: Porcelanosa, Venis (oferujące płytki ceramiczne) oraz L’Antic Colonial (zajmująca się kamieniami naturalnymi i naturalnym drewnem). Co ciekawe ta ostatnia pełni często rolę testera trendów, tzn. wzory kamieni, które znajdują wielu nabywców, trafiają w postaci imitacji na płytki oferowane przez Porcelanosa i Venis.

płytki ceramicznepomysł na ścianę

ściana w łazience

Widoczny jest również trend (poprzez wprowadzenie niewielkiej modyfikacji procesu produkcji) zmniejszania grubości płytek, np. z 11 mm na 8 mm.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Max-Flizz

Polecamy Ci również

Zobacz także