Płytki ceramiczne: ponadczasowa moda + 10 aranżacji łazienek

7
Aranżacja łazienki
Płytki ceramiczne są podstawą aranżacji łazienki - to one nadają jej styl i charakter.

Płytki ceramiczne są podstawą aranżacji łazienki. Polecamy modne trendy, które pomogą stworzyć ponadczasowy wystrój łazienki, a jednocześnie nadadzą jej nowoczesny charakter.

Łazienkę urządzamy najczęściej na kilka-, kilkanaście lat. Dlatego ważne jest, żeby jej wystrój szybko nam się nie znudził. Jednak to nie znaczy, ze nasza łazienka musi być nudna, albo że nie możemy sobie pozwolić na jakieś modne akcenty. Zastosowanie neutralnych, jasnych kolorów pozwoli nam stworzyć ponadczasową „bazę”, a kilka fajnie dobranych elementów – nada jej nowoczesny charakter. A wszystko to możemy osiągnąć za pomocą płytek ceramicznych. Współcześnie projektowane kolekcje płytek ceramicznych pozwalają stworzyć całościową aranżację, w której wszystkie elementy pasują do siebie, a przy tym – możemy je samodzielnie dobrać i zestawić. Bo, jak wiadomo, to detale i dodatki „robią różnicę”.

Polecamy: Jak kupować płytki ceramiczne do łazienki i jak czytać ich etykiety

Modne płytki łazienkowe, czyli jakie?

Łazienek i płytek ceramicznych nie omija moda. Panująca obecnie pozwala stworzyć łazienkę o ponadczasowym i eleganckim charakterze. Dominują naturalne, jasne kolory – beże, szarości, biel, a z ciemniejszych – brązy i czerń. Coraz subtelniejsze są wzory, które przybierają też bardziej zgeometryzowane formy.

Motywy roślinne są upraszane i stylizowane, bardzo popularne są delikatnie zaznaczone linie. Kolor wzoru nie kontrastuje z tłem płytki, a często jest wyróżniony tylko inną fakturą. Coraz bardziej popularne stają się płytki matowe, a hitem jest łączenie powierzchni matowych i błyszczących, utrzymanych w tej samej kolorystyce.

Zobacz zdjęcia aranżacji łazienek

Aranżacja łazienki z oryginalnymi akcentami w odcieniach błękitu

Kolekcja płytek ceramicznych Artistico - ciepła biel z dodatkiem szarości, ożywiona oryginalnymi dodatkami w ciekawych odcieniach błękitu.

Opoczno
Modne płytki ceramiczne o trójwymiarowej strukturze i geometrycznym kształcie

Kolekcja płytek ceramicznych Geometrica - płytki w odcieniach beżu i brązu, z charakterystycznymi insertami o wypukłej strukturze i wzorze drewna.

Opoczno
Płytki ceramiczne jak z marmuru

Kolekcja płytek ceramicznych Light Marble nawiązuje do kolorystyki i faktury marmuru. Połyskliwe powierzchnie są zestawione z matowymi.

Opoczno
Płytki ceramiczne i dekoracyjne szklane listwy

Kolekcja płytek ceramicznych Magic Look - płytki o nowoczesnym i nieco minimalistycznym charakterze, uzupełnione szklaną listwą w wyrazistym kolorze.

Opoczno
Eleganckie i nowoczesne płytki w odcieniach szarości

Kolekcja płytek ceramicznych Mirror to wysmakowane kolory i subtelne wzory, nawiązujące do naturalnych materiałów.

Opoczno
Białe płytki o różnym sposobie wykończenia powierzchni

Kolekcja płytek łazienkowych Parisien - bardzo eleganckie, białe płytki o zróżnicowanej powierzchni, elementem charakterystycznym jest dekor z subtelnym rysunkiem Wieży Eiffla.

Opoczno
Klasyczna, biało-czarna łazienka

Kolekcja płytek ceramicznych Sindi - połączenie czerni i bieli to absolutna klasyka, ale może ona przybierać nowoczesną formę.

Opoczno
Beżowe i brązowe płytki o rysunku kamienia

Kolekcja płytek Stone Island, inspirowana strukturą kamienia, utrzymana w ciepłych kolorach, tworzących przytulny klimat.

Opoczno
Biało-szare płytki o strukturalnych wzorach

Kolekcja płytek ceramicznych Structure Pattern - minimalistyczne szarości ożywiają płytki o strukturalnych wzorach, inspirowanych naturą oraz szklane listwy.

Opoczno
Płytki łazienkowe w naturalnych, ciepłych kolorach

Kolekcja płytek ceramicznych Creamy Touch to naturalne, ciepłe kolory oraz delikatne wzory z efektem 3D.

Opoczno


Inny ważny trend, to elementy strukturalne – wzory z efektem 3D, najczęściej również o zgeometryzowanych formach. Ciekawym dekoracyjnym pomysłem jest także łączenie różnych materiałów – np. ceramicznych płytek i szklanych listew, albo kawałków szklanej mozaiki. Nie mniej ważnym trendem są inspiracje materiałami takimi jak drewno, beton oraz kamień (szczególnie marmur).

Warto wiedzieć, że modne trendy manifestują się czasem w bardzo subtelny sposób. Moda dotyczy np. wymiarów płytek. Obecnie coraz większą popularność zdobywają płytki ścienne o wymiarach 25x75 cm, natomiast na podłogach królują kwadraty o wymiarach 60x60 cm. Warto również zwracać uwagę na krawędzie płytek – modne są tzw. płytki rektyfikowane. Są to płytki o przycinanych brzegach, które można układać z bardzo wąską fugą.
Wszystkie te modne trendy znajdują odzwierciedlenie w oferowanych obecnie kolekcjach płytek ceramicznych.

Polecamy też: Płytki ceramiczne jak marmur, czyli ponadczasowa elegancja

Kolekcje płytek łazienkowych

Kolekcje płytek łazienkowych to kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu łatwo stworzyć harmonijną aranżację. Kolekcje składają się z płytek bazowych, które tworzą tło i są podstawą aranżacji oraz tzw. dekorów, czyli płytek dekorowanych. Ich oferta jest znacznie ciekawsza i bogatsza niż kilka lat temu, kiedy „dekor” oznaczał pojedynczy element wstawiany między płytki. Obecnie dekory to płytki wyróżniające się wzorem lub kolorem, ale równie dobrze możemy nimi wyłożyć całą ścianę lub jej spory fragment (są one sprzedawane na m², tak jak zwykłe płytki, choć oczywiście różnią się od nich ceną).

Kolekcję płytek mogą też uzupełniać dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak inserty, czy listwy, niekiedy wykonane z innych materiałów (np. szkła) . Ważną cechą kolekcji jest to, że wszystkie elementy tworzą przemyślaną całość, a jednocześnie możemy z nich wybrać te elementy, które nam odpowiadają. Dzięki temu możemy stworzyć naprawdę indywidualną aranżację.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także