Pielęgnacja włosów - 10 przykazań każdej kobiety

Prezentujemy dziesięć sposobów na piękne włosy sprawdzonych przez naszą Czytelniczkę.

1. Od niedawna używam szczotki Tangle Teezer i jestem wniebowzięta. Moje włosy sa naturalnie lekko kręcone, a rozczesanie ich zwykłą szczotką powoduje ich puszenie i niszczenie. Podczas używania TT nikt nie spotka się z czesaniem włosów na siłę, niszczeniem włosów itd. Mówi się, że nie powinno się rozczesywać mokrych włosów, ponieważ są bardziej podatne na złamania - Tangle Teezerem możemy to robić. Co lepsze, możemy nawet rozprowadzać nim odżywki do włosów. Zdecydowanie polecam.

2. Babcine maski do włosów. Kiedyś babcia wspomniała mi o tym, jak sama dbała o włosy. Podała mi przepis na maskę z żółtek jajka, olejku rycynowego i nafty kosmetycznej, ktorą nakładamy po umyciu włosów i trzymamy w turbanie około 45 minut. Włosy są gładkie, miękkie i lśniące!

3. Lekkie upięcia na czas snu - wszyscy wiemy, że idąc spać z lekko wilgotnymi włosami możemy nabawić sie "pięknych
i estetycznych" odgniotów na włosach. Często nie da się z nimi nic zrobić oprócz umycia części włosów drugi raz. Z tego powodu warto związywać włosy w luźny warkocz lekką, nieszarpiącą gumką.

4. Picie drożdży - dzięki piciu rozcieńczonych drożdzy włosy urosły mi o 4,5 cm w ciągu miesiąca!

5. Używanie kosmetyków termoochronnych. Jeśli prostujemy lub suszymy włosy, warto zaimwestować w takie kosmetyki.

6. Dobra prostownica. Na rynku mamy wiele prostownic. Gdy byłam u koleżanki, wyprostowałam sobie włosy prostownicą firmy Remington, modelem S9950 czyli Shine Therapy. Coś pięknego! Prostownica ma w płytkach odżywkę, którą uwalnia podczas prostowania. Uważam, że powinnyśmy uzywać tylko takich prostownic, co do których jesteśmy pewne, że nie zniszczą nam włosów, ale jeszcze sprawią, że włosy będą wyglądały na zdrowsze.

7. Tabletki Calcium Pantothenicum - pomogły mi w zwalczeniu wypadania włosów. Kosztują do 10 zł, a zdziałały cuda, włosy po nich takze szybciej rosły.

8. Wcierka Jantar - codzienne wcieranie tej odżywki w skalp głowy. Moje włosy po niej były uniesione u nasady, mniej się przetłuszczały i szybciej rosły.

9. Jeśli farbowanie, to tylko henną lub szamponami koloryzujacymi - nie zniszczy to aż tak naszych włosów!

10. 100% Olejek Arganowy na końcówki.

Mogę zagwarantować, że zastosowanie się nawet do jednej z tych dziesięciu zasad da naprawdę ogromne efekty. W efekcie połączenia tych wszystkich zasad mogę się pochwalić pięknymi, gęstymi, zdrowymi i długimi aż do pupy włosami!

Żaneta Żybura

Porady nadesłała uczestniczka naszego konkursu "Sposób na piękne włosy".

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Zdjęcia: scottsdale.org

Zobacz także